• 02144978540
  • مقالات
  • تاثیر SEO, SEM, SMO, SMM, SEW در طراحی سایت

تاثیر SEO, SEM, SMO, SMM, SEW در طراحی سایت

نویسنده تاثیر SEO, SEM, SMO, SMM, SEW در طراحی سایت
نویسنده : سامانه ایده آفرین راشا
    امتیاز کاربران : ثبت نشده
تاثیر SEO, SEM, SMO, SMM, SEW در طراحی سایت

در مباحث طراحی سایت کمتر کسی وجود دارد که با مفهوم سئو آشنایی نداشته باشد ولی زیر مجموعه های آن مثل: SEM, SMM, SMO, SEW دربین طراحان سایت کمتر جا افتاده و کمتر به آن پرداخته شده است. امروز به بررسی این مفاهیم برای بهینه سازی بهتر سایت می پردازیم.

SEO چیست؟

SEO مخفف Search Engine Optimization به معنی بهینه سازی برای موتورهای جستجو می باشد که در مقاله های قبل به طور مفصل درباره ی آن صحبت کرده ایم. به طور کلی هدف سئو اصلاح کدها و ساختار کلی سایت به منظور افزایش رتبه و قرار گرفتن در نتایج بالاتر برای استفاده بهتر و راحت تر کاربران از مطالب مفید و کارآمد سایت ها می باشد.

 

SEM  چیست؟

SEM مخفف Search Engine Marketing  به معنی بازاریابی با موتورهای جستجو می باشد و هدف از آن افزایش بینندگان یک سایت و بالا بردن فروش سایت می باشد. ملاحظه می کنید که در واقع SEM زیر مجموعه ایی از SEO است. به طور کلی هدف از SEM شناساندن سایت به موتورهای جستجو برای بهتر دیده شدن محصولات و افزایش فروش شما می باشد و به نوعی دراین حالت موتورهای جستجو کار بازاریاب ها را برای شما انجام می دهند پس صرف زمان و هزینه برای SEM معقول به نظر میرسد.

اقدامات لازم جهت SEM سازی سایت

برای بهینه سازی برطبق SEM ابتدا لازم است شما اصول سئو را به طور کامل رعایت کرده باشید و ساختار و متا تگ های سایت شما برای موتورهای جستجو کاملا بهینه باشد سپس به بررسی سایت رقبایتان بپردازید و کلمات کلیدی مناسبی که رقابت در آنها کمتر است را انتخاب کنید. در انتها لازم است سایت خود را به دایرکتوری های بزرگی که در این زمینه وجود دارند معرفی کنید که گوگل با امکان پرداخت به ازای هر کلیک (PPC) بهترین گزینه در این مورد می باشد که درباره چگونگی آن در مقاله تبلیغات گوگل اطلاعات کاملی داده ایم.

مزیت SEM

برترین مزیتی که SEM دارد زودبازده بودن آن است. مثلا اگر شما نیاز دارید در برهه ای از زمان مثل نمایشگاه های فصلی لینک اول گوگل باشید حتما از این روش استفاده کنید.

 

SMO چیست؟

SMO مخففSocial Media Optimization  به معنی بهینه سازی شبکه های اجتماعی است که شامل تکنیک های لازم برای تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی می باشد و هرچه بازخورد کاربران شبکه های اجتماعی نسبت به مطالب شما بهتر باشد و اشتراک گذاری مطالب بیشتر باشد برای سئو سایت نیز بهتر است.

 

SMM  چیست؟

SMM مخفف Social Media Marketing و به معنی بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی می باشد که از آن برای جذب مخاطب از طریق شبکه های اجتماعی استفاده میشود.

در این مورد نیز می توانید با پرداخت هزینه ای به برخی از شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک یا توییتر  محصولات خود را در آنها تبلیغ کنید. در این مورد نیز استفاده از کلمات کلیدی و هشتگ ها در شبکه های اجتماعی بسیار موثر و مهم است.

 

SEW چیست؟

SEW مخفف Search Engine Watch به معنی بهینه سازی نمایش در موتورهای جستجو می باشد که هنوز مبحث جدیدی می باشد و از آن استفاده چندانی نمی شود.

در نتایج نشان داده شده در گوگل مشاهده کنید که در زیر هر کدام توضیح مختصری از مطالب سایت با درنظر گرفتن کلماتی که شما وارد کرده اید وجود دارد. می توانید خودتان متن نشان دهنده گوگل را در این توضیحات بوسلیه متا تگ ها انتخاب کنید. مثل عنوان سایت که باید مختص همان صفحه باشد متا تگ صفحه هم باید خاص همان صفحه باشد.

شما هم دیدگاه خود را بنویسید

5-2 =
شرایط و قوانین را مطالعه کردم