• 02144978540
  • مقالات
  • اشتباه کره باعث شد که مردم این کشور تنها به 28 وب سایت دسترسی داشته باشند

اشتباه کره باعث شد که مردم این کشور تنها به 28 وب سایت دسترسی داشته باشند

نویسنده اشتباه کره باعث شد که مردم این کشور تنها به 28 وب سایت دسترسی داشته باشند
نویسنده : ایده آفرین
    امتیاز کاربران : ثبت نشده
اشتباه کره باعث شد که مردم این کشور تنها به 28 وب سایت دسترسی داشته باشند

دولت کره شمالی برای راحت تر کردن کاربران خود شیوه ای جدید را پیش گرفته است. کشور کره شمالی تنوع وب سایت های خود را به حداقل رسانده است تا کاربرانش با اطمینان بیشتری تصمیم گیری کنند . برای اطلاع کافی از این خبر با ایده آفرین همراه شوید.

همیشه تنوع زیاد باعث سردرگمی و سخت شدن تصمیم گیری نهایی می شود و به نظر می‌رسد دولت کره شمالی برای جلوگیری از بروز این مشکل برای کاربران خود، تنوع وب سایت‌های اینترنتی را به حداقل رسانده است.

کره شمالی برای جهانیان مانند یک جعبه بسته است و حتی یکی از کاربردی ترین ابزارهای ارتباط جمعی یعنی اینترنت برای افرادی که خارج از مرزهای این کشور زندگی می‌کنند، غیر قابل دسترسی است. اما ظاهرا کره شمالی یک اشتباه فاحش کرده است و به واسطه همین اشتباه، کاراگاهان اینترنتی موفق شده اند به اطلاعات مهمی درباره وب سایت‌های قابل دسترس در سرورهای این کشور دست پیدا کنند. این اطلاعات شامل فهرستی از وب‌سایت هایی می‌شود که در دامنه رسمی کره یعنی kp. ثبت شده‌اند. تا پیش از این اطلاعات بسیار کمی درباره عادات وب گردی شهروندان کره شمالی در دست بود اما اکنون فهرستی از سایت‌های ثبت شده در این کشور که تنها شامل 28 وب سایت است منتشر شده است.

اوایل هفته جاری یکی از سرورهای سطح بالای کره شمالی امکان انتقال‌های جهانی (Domain Name System) را فراهم می کرد. به این ترتیب تمامی افرادی که درخواست انتقال محدوده جغرافیایی به سرور ns2.kptc.kp این کشور را انجام می دادند می‌توانستند به یک کپی از داده‌های DNS سطح بالای کره شمالی دسترسی داشته باشند.

محتوای برخی از وب سایت‌های کره شمالی از نام آنها  قابل تشخیص است. برای مثال سایت Cooks.org.kp دستورهای آشپزی را در اختیار شهروندان کره قرار می‌دهد. اما برخی دیگر از سایت‌ها محتوای نامشخصی دارند، برای مثال وب سایت friend.com.kp نوعی شبکه اجتماعی به نظر می‌رسد.

با وجود تمامی این محدودیت‌ها، سرورهای کره شمالی چندان با ثبات نیستند. کل اینترنت این کشور در اواخر سال 2014 آفلاین شد و تحقیقات اولیه نشان داد که این اتفاق به دلیل یک حمله DDoS رخ داده است.

در هر حال جمعیت 24 میلیون نفری کره شمالی مشکلات بسیار بیشتری از محتوای محدود اینترنتی دارند، برای مثال سوء تغذیه، فساد دولتی و نقض حقوق بشر.

شما هم دیدگاه خود را بنویسید

5-2 =
شرایط و قوانین را مطالعه کردم