• 02144978540
  • دسته موضوع
  • مقالات
  • دسته موضوع
  • 10 ابزار برتر فایرفاکس برای برنامه نویسی وب معرفی شد

10 ابزار برتر فایرفاکس برای برنامه نویسی وب معرفی شد

نویسنده 10 ابزار برتر فایرفاکس برای برنامه نویسی وب معرفی شد
نویسنده : ایده آفرین
    امتیاز کاربران : ثبت نشده
10 ابزار برتر فایرفاکس برای برنامه نویسی وب معرفی شد

طبق آمار های گرفته شده اعلام شد که در بین برنامه نویسان و طراحان وب سایت مرورگر فایرفاکس بدلیل کارایی بیشتر محبوبیت بیشتری دارد که در ادامه 14 ابزار محبوب و برتر را برای برنامه نویسی سریعتر و طراحی سایت راحت تر وب که بیشترین میزان دانلود را داشته اند معرفی می کنیم.

اواخر سال گذشته بود که فایرفاکس از طراحی جدید مرورگر خود برای برنامه نویسی تخصصی وب خبر داد. فایرفاکس روی این نکته تبلیغ زیادی کرد برای اینکه ویژگی هایی که در این مرورگر جدید قرار دارد، در مرورگرهای قبلی و عادی وجود نداشتند.اما این ویژگی و add-onها چی بودند؟

1.web developer

با این add-on، شما میتوانید ابزارهای مختلف برنامه نویسی تخصصی وب را به مرورگر وب خود اضافه کنید.با نصب این ابزار روی مرورگر خود، سرعت جریان کار طراحی سایت خود را میتوانید افزایش دهید.

2. User Agent Switcher

این ابزار به شما این امکان را میدهد که بتوانید صفحه خود را از طریق مرورگرهای مختلف مشاهده نمایید.

3.Firebug

این ابزار، معروف ترین ابزار فایرفاکس میباشد.با این ابزار شما میتوانید کدهای css،javascript  و html را در هر صفحه ای ویرایش،عیب زدایی و مشاهده نمایید.عموما ابزارهای مشابه ای شبیه فایرباگ ارائه شده است اما این ابزار کاربرپسندترین ابزار شناخته شده  میباشد.

4.HttpFox

این ابزار یک تحلیل گر http برای فایرفاکس میباشد.این ابزار تمامی ورودی ها و خروجی های http را بین مرورگر و وب سرور مشاهده میکند.

5.Ghostery

یک ابزار مهم برای نشان دادن تمامی قطعه ها،tracker ها و پیکسلهای نصب شده برروی وب سایت میباشد.این ابزار به شما این امکان را میدهد که در طراحی سایت خود بتوانید تمامی tracker هایی که داده ها از قسمتهای مختلف وب سایت جمع میکنند را مشاهده نمایید و نمایش دهید.

6.usernap

این ابزار این امکان را به شما میدهد که هم از کل صفحه وب عکس بگیرید و هم برای این عکس یک زیرنویس تهیه نمایید.این ابزار زمانی که وب سایت شما در حالت نمونه واولیه است خیلی مفید میباشد برای اینکه برنامه نویسان وب میتوانند به راحتی باگهای صفحه وب خود را تشخیص دهند.

7.Collorzila

یک ابزاری برای انتخاب رنگ میباشد.شما با این ابزارمیتوانید نوع پیسکلی هر رنگ در هر مکانی از صفحه را به راحتی و مانند یک قطره چکان در فتوشاپ بدست بیاورید.

8.builtwith

یک ابزاری است برای تحلیل وب سایت هایی درباره تکنولوژی ونرم افزارهای استفاده شده میباشد.این ابزار را نه تنها میتوان برای تحلیل وبسایتهای رقیب استفاده کرد بلکه به شما این امکان را میدهد که نگاهی به پشت صحنه یک صفحه وب سایت داشته باشید.

9.firequery

برای بهترکردن کدهای جی کوئری در فایرباگ میباشد.این نیازمند این میباشد که فایرباگ قبلا در دستگاه نصب شده باشد.

10.Modify header

این ابزار سربرگ درخواستهای http را به سمت سرور وب ارسال مینماید.

شما هم دیدگاه خود را بنویسید

هشت+6 =
شرایط و قوانین را مطالعه کردم
go top