• 02144978540
  • دسته موضوع
  • مقالات
  • دسته موضوع
  • نسخه جدید کروم و عدم پشتیبانی اش از فلش

نسخه جدید کروم و عدم پشتیبانی اش از فلش

نویسنده نسخه جدید کروم و عدم پشتیبانی اش از فلش
نویسنده : ایده آفرین
    امتیاز کاربران : ثبت نشده
نسخه جدید کروم و عدم پشتیبانی اش از فلش

گوگل با این خبر به نوعی تحولی در طراحی سایت ایجاد خواهد کرد. کروم نسخه ی 55 خود را در حالی منتشر کرد که اعلام کرد از این پس از فرمت فلش پشتیبانی نخواهد کرد و به طراحان سایت پیشنهاد کرد html5 را در سایت های خود جایگزین آن کنند.


گوگل نسخه‌ی جدید مرورگر کروم را برای مک، لینوکس و ویندوز منتشر کرد که در آن پشتیبانی از Flash حذف و HTML5 به‌عنوان پیش‌فرض فعال است.

در طول یک سال اخیر گوگل از طریق مرورگر کروم برنامه‌ای چندمرحله‌ای برای کاهش تأکید روی پشتیبانی از فلش در پیش گرفته بود تا اینکه امروز این کمپانی نسخه‌ی جدید مرورگر خود را که همان کروم ۵۵ است، منتشر کرد. نسخه‌ی جدید مرورگر کروم برای هر سه پلتفرم لینوکس، ویندوز و مک منتشر شده است و اصلی‌ترین ویژگی آن را باید پایان پشتیبانی از فلش و انتخاب پیش‌فرض HTML5 عنوان کرد.

گوگل در ماه سپتامبر نسخه‌ی ۵۳ مرورگر کروم را منتشر کرد که در آن دسترسی به آمار صفحات مبتنی بر فلش در سرویس آنالیتیکس غیرفعال بود. در نسخه‌ی بعدی کروم که همان نسخه‌ی ۵۴ بود، گوگل پخش‌کننده‌های امبد شده یوتیوب مبتنی بر فلش را برای استفاده از HTML5 بهینه کرد. در کنار تغییرات اشاره‌شده گوگل به‌مرور مصرف انرژی مرورگر خود را کاهش داده است و همچنین مقدمات اجرای سریع‌تر و کاهش زمان لود شدن صفحات را در کنار افزایش امنیت در دستور کار  دارد.

کروم ۵۵ را باید اصلی‌ترین یا مشهودترین قدم گوگل از نظر کاربران برای پشتیبانی از HTML5 خواند. بر اساس اطلاعات ارائه‌شده؛ تنها ۱۰ سایت برتر جهان برای استفاده از فلش معاف هستند. این سایت‌ها شامل فیس‌بوک، یوتیوب، یاهو، لایو، یاندکس، آمازون، توئیچ در کنار VK.com، OK.ru و Mail.ru هستند.

در سایر سایت‌هایی که در لیست ۱۰ سایت برتر حضور ندارند، در صورت استفاده از فلش در سایت مورد نظر، کاربران در این خصوص مطلع خواهند شد. در کنار بهبود تجربه‌ی وبگردی برای کاربران، گوگل امیدوار است با این روش طراحان سایت را وادار کند صفحات سایت خود را مبتنی بر HTML5 توسعه دهند.

در کنار برطرف کردن شماری از باگ‌ها و بهبود موارد امنیتی، نسخه‌ی جدید مرورگر کروم از فاصله‌گذاری CSS نیز پشتیبانی می‌کند که با این قابلیت بلوک‌های متنی در مرورگر به‌صورت زیباتری نمایش داده خواهند شد.

ویژگی جدید اضافه‌شده به کروم در رابطه با کنترل بیشتر روی دانلود است. در نسخه‌ی جدید کروم، یک کلید نرم‌افزاری برای داده‌هایی که می‌توان آن‌ها را ذخیره کرد، نمایش داده خواهد شد.

 

لینک دانلود نسخه 55 کروم (برای ویندوز 10 / 8.1 / 8 / 7 - 32Bit)

شما هم دیدگاه خود را بنویسید

12+نه =
شرایط و قوانین را مطالعه کردم
go top