• 02144978540
  • دسته موضوع
  • مقالات
  • دسته موضوع
  • برنامه نویسی تخصصی وب با CSS4

برنامه نویسی تخصصی وب با CSS4

نویسنده برنامه نویسی تخصصی وب با CSS4
نویسنده : ایده آفرین
    امتیاز کاربران : ثبت نشده
برنامه نویسی تخصصی وب با CSS4

Css با ارائه ورژن 3 و اضافه کردن قابلیت انیمیشن کمک بزرگی به طراحی سایت کرد. اکنون امکانات جدید تری را برای برنامه نویسی تخصصی تر و آسان تر وب سایت ها با نام css4 ارائه کرده است که این خبر فوق العاده ای برای طراحان وب سایت خواهد بود.

پس از گذشت تقریبا 14 سال از انتشار IE6 تکنولوژی ها و زبان های برنامه نویسی تخصصی بسیاری برای توسعه و تکامل آن پا به عرصه اینترنت گذاشتند و اینک css4 نیز در حال ورود به دنیای وب است و چندی پیش نیز خبری از ارائه html6 منتشر شد که با این وجود طراحی سایت وارد مرحله جدیدی خواهد شد.

برخی از امکانات جدید css4:

اسکریپت نویسی در CSS
بسیاری از طراحان وب هنگام استفاده از جاوا اسکریپت انزجار خاصی دارند و جاوا اسکریپت آخرین گزینه ی آنها برای اجرای عملیاتشان در پروژه خواهد بود، با ترکیب جاوا اسکریپت در CSS میتوانید رفتاری که میخواهید به المنت خود بدهید را درون کدهای CSS خود بنویسید و در عین سادگی برنامه نویسی تخصصی وب را انجام دهید.

CSS  نویسی در سمت سرور
اگر قبلا در محیط های command-line کدنویسی کرده باشید ممکن است برای شما تجربه ی تلخی از بی حوصلگی و کلافگی داشته باشد، اما در CSS4 برای بهبود این طرز نگرش شما محیط CLISS معرفی شده است. CLISS مخفف Command-Line Interface Styling Scriptsheets میباشد و بسیار شبیه به همان CSS ای هست که قبلا از آن در طراحی سایت ها استفاده میکردید، در حال حاضر این قابلیت توسط سیستم عامل لینوکس، مک و ویندوز پشتیبانی میشود و نیاز به نصب یک پکیج دارد.

طراحی مناسب email ها
کنسرسیوم جهانی وب در حال مذاکره با تعدادی از فراهم آوردندگان سرویس های ایمیل است تا بتواند روشی مدرن و زیبا برای استایل دادن به فرم های ایمیل به وجود آورد، این یعنی ممکن است بتوانیم از تگ های معنی گرایی مانند article, section و حتی div در طراحی صفحه ایمیل استفاده کنیم.

خاصیت های جدید و قدیمی
با ورود CSS4، برخی از خصوصیات قدیمی CSS ممکن است دوباره معرفی شوند و حتی بعضی خصوصیات ها برای اولین بار معرفی شوند، از میان خصوصیاتی که ممکن است دوباره احیا شوند میتوان text-decoration:blink  یا text-decoration:marquee یا font-style:wordart یا font-family:”Comic Sans MS”  نام برد که ممکن است بتوانند تاثیری در استاندارد های تایپوگرافی داشته باشند.
خاصیت جدید دیگری نیز در طراحی سایت، تحت عنوان retina:true که باعث افزایش کیفیت تصاویر میشود ممکن است به وجود آید، همچنین خاصیت background-music:muzak که باعث میشود در وب سایت های تجارت الکترونیکی خود بتوانید حس واقعی خرید را برای کاربرانتان ایجاد کنید و خاصیت webkit-typos:false که از طریق چک کردن غطگیر املا (spellchecking) میتواند به صورت اتوماتیک خطاهای نوشتاری را درست کند نیز اضافه شود.

شما هم دیدگاه خود را بنویسید

22-12 =
شرایط و قوانین را مطالعه کردم
go top