• 02144978540
  • دسته موضوع
  • مقالات
  • دسته موضوع
  • برنامه نویسی تخصصی وب با آپدیت جدید php

برنامه نویسی تخصصی وب با آپدیت جدید php

نویسنده برنامه نویسی تخصصی وب با آپدیت جدید php
نویسنده : ایده آفرین
    امتیاز کاربران : ثبت نشده
برنامه نویسی تخصصی وب با آپدیت جدید php

پرکاربردترین زبان برنامه نویسی تخصصی وب Php است که در آپدیت جدید خود امکاناتی را شامل میشود که باعث راحتی کار برنامه نویسان در طراحی سایت خواهد شد. این نسخه به تازگی ارائه شده و نسخه 7.1.1 php می باشد.

از php که قدرتمندترین زبان برنامه نویسی تخصصی وب است می توان برای طراحی سایت های داینامیک با ترکیب زبان برنامه نویسی html استفاده کرد. از سال گذشته، تیم توسعه پی اچ پی، مشغول توسعه امکانات این زبان برنامه نویسی تخصصی وب است که ضمن افزودن امکانات جدید و رفع مشکلات قبلی، نسخه جدید را با سرعت و بازدهی بیشتری نسبت به سایر نسخه‌ها عرضه کند.

1. توسعه فانکشن  list

در نسخه 7.1.1، چند تا از محدودیت های دست و پاگیر آن در طراحی سایت برطرف شده است.

- دیگر لازم نیست ترتیب محتویات آرایه را با ترتیب متغییرها انطباق بدهیم.
- میتوان مقادیر را به متغییرهای از قبل تعریف شده اختصاص داد. متغییرهای از قبل تعریف شده مثل پراپرتی های یک کلاس، یک متغیر استاتیک و...
- اضافه شدن یک میانبر. میتوانیم بجای نوشتن ()list از [] استفاده کنیم.
- از این پس میتوانیم فانکشن لیست را داخل یک فانکشن لیست دیگر صدا بزنیم. قابلیت جالبی که قدرت برنامه نویس را برای کار با آرایه های چند بعدی چند برابر میکند.
- اختصاص یک مقدار همزمان به چند متغییر مختلف

2. نوع داده  Void

کلمه Void در نسخه پی اچ پی ۷ یک کلمه کلیدی نبود اما حالا در نسخه جدید به همراه int, string, array یک کلمه کلیدی برای تعریف یک نوع داده است. از void به عنوان آرگومان یک فانکشن نمیتوان استفاده کرد. تنها استفاده void فقط تعیین نوع داده بازگشتی فانکشن است و فقط زمانی باید استفاده شود که فانکشن چیزی بر نمی گرداند.

3. از رده خارج شدن رجیکس e/

این عبارت قبلا در پی اچ پی ۵.۶ برای فانکشن preg_replace  از رده خارج شده بود و اکنون برای توابعی مثل mb_eregi_replace و mb_ereg_replace هم از رده خارج شد.

4. از رده خارج شدن  Mcrypt

سایت RFC آورده است: "بیایید برای همیشه از شر اکستنشن Mcrypt راحت شویم. چیزی که دیگر پشتیبانی و توسعه داده نمیشود و جلوی توسعه زبان php را هم گرفته است."

شما هم دیدگاه خود را بنویسید

2+9 =
شرایط و قوانین را مطالعه کردم
go top