• 02144978540
 • دسته موضوع
 • مقالات
 • دسته موضوع
 • برنامه نویسی آسان تر وب با html6

برنامه نویسی آسان تر وب با html6

نویسنده برنامه نویسی آسان تر وب با html6
نویسنده : ایده آفرین
  امتیاز کاربران : ثبت نشده
برنامه نویسی آسان تر وب با html6

آخرین نسخه ارائه شده زبان html5 ویژگی های قابل توجهی داشت که کار طراحان و برنامه نویسان وب را بسیار راحت کرده بود. به تازگی نسخه جدید این زبان نیز به نام html6 ارائه شده که مجموعه فوق العاده کارآمدی است و طراحان وب را به سمت برنامه نویسی تخصصی وب هدایت میکند.

پایه و اساس طراحی وب سایت ، زبان برنامه نویسی یا بهتر از بگوییم زبان نشانه گذاری html می باشد که با پیشرفت هایی که در چند سال گذشته داشته است طراحی سایت را بسیار آسان کرده است و نیز باعث کاهش استفاده از جاوااسکریپت شده که در کل به کاهش حجم صفحات وب نیز اثر گذاشته است. خبری که به تازگی منتشر شد حاکی از به روز رسانی جدید این زبان محبوب برای برنامه نویسی تخصصی تر وب می باشد.

مفهوم HTML 5:

در این نسخه قدرت مدیریت دربرنامه های وب بر روی اجرا با حداکثر دقت و نظم وجود دارد و این کار با کد ابزارهای <header>, <menu>,<nav> , <menuitem> و ... . ممکن است.

طراحان وب سایت قادرند برخی از ویژگی های شاخص  HTML 5 که  شامل: آهنگ، ویدئو، ذخیره ی منطقه در حالت آفلاین و ... با اصول بهینه سازی سایت همراه کنند. همچنین HTML 5 این اجازه را به کاربران خود می دهد که از خاصیت و ویژگی نوعی از تگ ها را استفاده کنند مانند تگ link و script؛ و حتی امکان استفاده از تگ های <article> و <section> در بهترین حالت را ممکن ساخته است. تا کنون ترفند هایی زیادی ابدا نشده است که در برنامه نویسی تخصصی وب بتوان به وسیله ی آن ها به نتایج مطلوب و باب میل رسید از این جهت درهنگام استفاده باید هوشمندانه عمل کرد.

مفهوم HTML 6:

ورژن 6HTML نسخه ی اصلاح شده ی  HTML ها است که دارای NameSpaces با ساختار XML می باشد. از ویژگی های مهم NameSpaces این است که با استفاده از تگ های <logo/>< logo>  و <toolbar/>< toolbar> قادر خواهید بود امکانی فراهم کنید تا سایت قادر به شناسایی و تشخص لوگو در صفحات وب سایت باشد. همچنین  از دیگر امکانات HTML 6  این است که طراحان سایت و وب دولپرها می توانند تگ <container> را به جای <div id =’container’> بهره ببرند.

در حالت کلی  HTML 6 دارای دو نوع تگ تکی  که اطلاعات و خصوصیات راحمل می کنند اما داده ها شامل متن نمی باشد، و تگ های زوج یا جفتی که با متن هم می توانند همراه باشند.

برخی از تگ های تکی (رفتاری) که در HTML 6 قرار دارند را با هم بررسی می کنیم که می توانند دارای namesapec های زیر باشند:

چند ویژگی که HTML6 را متمایز می کند:

 •  - قابلیت تغییر اندازه تصاویر مرورگرها
 • - زبان های قابل اجرا
 • - مدیریت بهتر در کنترل اشیای ویدئویی
 • - پیش پردازنده های جایگزین
 • - دسترسی ایمن به اطلاعات

 

شما هم دیدگاه خود را بنویسید

5-2 =
شرایط و قوانین را مطالعه کردم
go top