• 02144978540
  • مقالات
  • هکر ها در راهند...

هکر ها در راهند...

نویسنده هکر ها در راهند...
نویسنده : ایده آفرین
    امتیاز کاربران : ثبت نشده
هکر ها در راهند...

با نزدیک شدن به کریسمس سایت های فروش آنلاین برای در اختیار گرفتن بازار، محصولات خود را با تخفیف های ویژه ارائه میدهند که به همین سبب هکرها روی این موضوع تمرکز کرده اند تا هم کسب و کار این فروشگاه ها را مختل کنند هم اگر بتوانند پولی به جیب بزنند.

در دنیایی زندگی میکنیم که فروشگاه های مجازی به اندازه فروشگاه های فیزیکی یا حتی در مواردی بیشتر از آنها خرید و فروش انجام میدهند. مثلا در سایت آمازون درهر ثانیه 398 آیتم به فروش می رساند و این به معنی آن است که ۱۰ دقیقه قطعی در سایت آمازون یعنی ۲ میلیون دلار خسارت...!

 

بسته شدن فروشگاه فیزیکی یعنی ضرر و بسته شدن فروشگاه آنلاین نیز این روزها همین معنا را می‌دهد.


دیدیم که لشگر «بات نت‌ها» چگونه در اکتبر باهدف قرار دادن روترها و وب کم‌ها اینترنت را خواباند و با «های جک»/Hijack کردن ابزار اینترنتی ترافیک را به نفع حمله‌کنندگان تغییر داد و به همین خاطر کارشناسان کمپانی آکامای از موج جدید موسوم به «اَبَر‌حملات» سایبری /  Mega Attack خبر داد.

«جو وِبِر» پدیدآورنده پلتفرم پرداخت الکترونیکی Oink می‌گوید شاید سایت‌های بزرگی مانند آمازون بتوانند حملات هکری را پس زنند اما همچنان آسیب‌پذیر بوده و با حمله به زیرساختهای اینترنت، این سایت‌ها نیز در معرض آسیب و ضرر و زیان قرار گیرند.

منظور وی حمله کمپانی مدیریت بر دیان اس به نام Dyn بود که باعث شد تا گوگل دات کام و آمازون دات کام و ... برای چندساعتی غیرقابل‌دسترس شوند.

وِبِر که اینک مدیر کمپانی امنیتی Spirion است می‌گوید تجارت‌های کوچک و متوسط همچنان در معرض حمله با بات نت بوده و برخی از آنها با تهدید: پرداخت کن وگرنه روز سایبر ماندی سایتتان را آفلاین می‌کنیم؛ روبرو شدند.

شما هم دیدگاه خود را بنویسید

22-12 =
شرایط و قوانین را مطالعه کردم