• 02144978540
  • مقالات
  • گارانتی کیفیت

گارانتی کیفیت

نویسنده گارانتی کیفیت
نویسنده : سامانه ایده آفرین راشا
    امتیاز کاربران : ثبت نشده
گارانتی کیفیت

هنگام خرید یک وسیله الکترونیک نو یا دسته دوم، همان‌قدر که خود کالا اهمیت دارد، خدمات پس از فروش و کیفیت ارائه این خدمات هم مهم است.

عطر خوش اعتماد در گارانتی یا خدمات پس از فروش

در روابط بازرگانی و خرید و فروش ، گارانتی و وارانتی تعهدی است که فروشنده در مقابل محصول یا خدماتی که ارائه میدهد متعهد میشود .

در صورت اجرا نکردن ادعای خود حاضر به تعمیر و یا تعویض کالا خواهد شد.

نقض عهد زمانی اتفاق می افتد که این تعهد اجرا نشود، یعنی محصول آن اشکالی داشته باشد و یا مطابق میل یا انتظار خریدار نباشد.

در معاملات تجاری و قانونی، گارانتی ضمانتی است که یکی از طرفین قرارداد به دیگری می دهد که در برخی موارد و شرایط حقیقت دارد و اتفاق می افتد؛ طرف دیگر قرارداد میتواند به آن تکیه کرده و اگر مواردی بر خلاف آن اتفاق افتاد و یا مشکلی به وجود آمد، یکی از موارد را به عنوان چاره اتخاذ کند.

 

گارانتی صریح

گارانتی صریح عموما ضمانتی است از طرف فروشنده محصول که در آن میزان کیفیت یا عملکرد آن محصول تضمینشده و مشخص شده تحت چه شرایطی آن کالا میتواند بازگشت داده شده، تعویض و یا تعمیر شود.

 

گارانتی محصولات

ضمانت نامه یا گارانتی کلیه کالا هایی که پیشفرض دارای گارانتی هستند و یا در سایت نوشته شده اند.

خبر خوش این است که کلیه کالا هایی که گارانتی نیستند را می توان با پرداخت هزینه ای گارانتی کرد؛ گارانتی توسط شرکت های معتبر و قابل اعتماد طرف قرار داد ما که دفتر مرکزی انها در تهران قرار دارد. گارانتی شامل تعمیر و در صورتی که قابل تعمیر نبود تعویض است.

در صورت انجام ندادن گارانتی :

از آنجایی که ما در برابر ارائه خدمات  گارانتی و تعمیر و راهنمایی تنظیمات و نصب و کلیه خدمات پس از فروش تعهدی ندادیم؛ پیشنهاد ما این است که کالا را گارانتی کنید و از این خدمات ارزنده استفاده کنید.

  • خدمات پیش از فروش؛
  • شامل حل مشكلات و یا راهنمایی مشتریان است حتی در شرایطی كه با محصول شركت ارتباط ندارد.
  • خدمات در خلال فروش؛ خدماتی را شامل میشود كه اطلاعات كافی را در اختیار مشتری قرار دهد و او را ترغیب به خرید كرده و در تصمیم خرید راهنمایی میشود از جمله: در اختیار قرار دادن كاتالوگ محصولات یا خدمات ، نمایش طرز استفاده از محصول ، سابقه محصول ، مشتریان موجود و قبلی و ... . كه در این بخش مهارت و هنر مذاكره و ارتباط با مشتریان نقش بسزایی دارد.
  •  خدمات پس از فروش؛ شامل حمل و نقل محصول ، نصب و راه اندازی ، آموزش ، نگه داری و تعمیرات است. كه در مقوله نرم افزار خدمات پس از فروش به سامان پیشرو بدین صورت میباشد كه ابتدا كارشناسی در جهت استقرار نرم افزار در محل مشتری حضور پیدا خواهد كرد و در مرحله بعد آموزش نرم افزار به كاربران و در مرحله سوم خدمات پس از فروش از طریق تلفن ، تیكت، اینترنتی و در صورت لزوم كارشناس حضوری  صورت خواهد امروزه نقش مشتریان از حالت یروی از تولیدکننده به هدایت سرمایه گذاران، تولیدکنندگان و حتی محققان و نوآوران مبدل گشته است.

به این ترتیب بسیاری از مفاهیم و تئوری ها بر محور «مشتری» نگارش شده اند. سمت و سوی کلیه فعالیت های بنگاه اقتصادی برای تأمین نیازهای مشتری و کسب رضایت و اعتماد اوست.

موضوع خدمات پس از فروش یک رسالت ملی برای شرکت‌های تولیدی داخل است تا با عمل به وظایفشان در امر خرید و فروش در مقابل مصرف کنندگان یک نوع فرهنگ سازی همه جانبه را در فرآیند توزیع خدمات آغاز نمایند .در این راستا در جهت ارائه خدمات بهتر به مشتریان برای کالاهایی که نیاز به خدمات پس از فروش دارند،

سیستم نرم افزاری خدمات پس از فروش طراحی گردیده است. به این معنی که پس از فروش کالا فروشنده تعهداتی در قبال کالای فروخته شده به مشتری ارایه میدهد؛ این

تعهدات در قالب سیتم های گارانتی و مدیریت ارتباط با مشتریان تعریف میگردد که مواردی از قبیل زمان گارانتی، نوع گارانتی، نوع تعهد مربوط به کالای گارانتی شده، نحوه

چرخش کالای عودت داده شده برای گارانتی، نفرات مسوول مرتبط با هرکالا و همچنین کنترل ارتباطات با مشتریان( که از طرق مختلف از جمله تلفن، پیامک، ایمیل، فکس و

حتی به صورت حضوری صورت میگیرد) و ثبت و پیگیری مشتریان از و مواردی از این دست را شامل میگردد.

 

نرم افزار " تعمیرات و خدمات پس از فروش" چه کاری انجام می دهد ؟

نرم افزار تعمیرات و خدمات پس از فروش جهت اتوماسیون تمامی فرآیندهای موجود در تعمیرگاه ها و واحد های خدمات فنی ،طراحی و پیاده سازی شده است .صاحبان و

مدیران مشاغلی همچون تعمیرات موبایل ،تعمیرات کامپیوتر و لپ تاپ،تعمیرات ماشین های اداری ،تعمیرات لوازم خانگی ،الکترونیکی و ... می توانند نیازهای اساسی خود را

با این نرم افزار پوشش دهند .

نیازهایی همچون : ثبت مشخصات مشتری ، ثبت مشخصات دستگاه معیوب ، ایرادات و لوازم همراه دستگاه ، ارائه رسید به مشتری ، تحویل دستگاه به تکنیسین ، ثبت خدمات

ارائه شده و قطعات مصرفی ، تعیین نرخ خدمات و قطعات مصرفی ، ارائه فاکتور به مشتری ، ارسال پیامک و ....

علاوه بر ارائه این امکانات اساسی این نرم افزار با ارائه گزارشات آماری و تحلیلی مختصر و منحصربفرد ، مسئول مرکز را در مدیریت تعمیرگاه یاری می نماید.

شما هم دیدگاه خود را بنویسید

5-2 =
شرایط و قوانین را مطالعه کردم