• 02144978540
 • دسته موضوع
 • مقالات
 • دسته موضوع
 • لایو اینستاگرام چه کاربردهایی دارد

لایو اینستاگرام چه کاربردهایی دارد

نویسنده لایو اینستاگرام چه کاربردهایی دارد
نویسنده : سامانه ایده آفرین راشا
  امتیاز کاربران : ثبت نشده
لایو اینستاگرام چه کاربردهایی دارد

لایو اینستاگرام ویژگی بسیار جذاب این اپلیکیشن محبوب و جهانی است که این امکان را برای شما فراهم می‌کند که در لحظه ویدیو بگیرید و آن را با فالوورهای خود به اشتراک بگذارید.

لایو اینستاگرام چه کاربردهایی دارد؟

اینکه ما چگونه از این قابلیت استفاده می کنیم مربوط به اون حرفه ما داره.

به طور مثال کسی که بوتیک لباس داره راجب اون شغلش تبلیغ میکنه.

 

یا می‌توانید از پشت‌صحنه فعالیتی که انجام می‌دهید لایو بگیرید؛ مانند اینستاگرام پیج تتلو (tatalo) که پیش از شروع کنسرت هاش نیم ساعت از فعالیت‌های کارکنان و افرادی که در صحنه هستن لایو پخش می‌کند. همین باعث ایجاد یک ارتباط گرم و صمیمی با مخاطبان می‌شود.

 

چگونه در اینستاگرام می توانیم ویدئوی لایو استوری بگذاریم؟

ایکون

آیکون

 

در بالا و سمت چپ صفحه اصلی اینستاگرام لمس کرده و یا صفحه را از راست به چپ بکشید تا بخش استوری‌های اینستاگرام (Instagram Stories) برای شما به نمایش در بیاید. راه دیگر برای دسترسی به این صفحه این است که علامت +  بر روی عکس پروفایلتان را لمس نمایید.

 

و سپس گزینه  live  را در پایین صفحه انتخاب نموده  و سپس Start live Video را لمس کنید (اگر این گزینه را ندارید یعنی استوری‌های لایو هنوز برای شما فعال نشده و باید منتظر بمانید).

 

 

چگونه در اینستاگرام می توانیم ویدئوی لایو استوری بگذاریم؟

 

[academy]

 

تعداد نفراتی که شما رو در لایو می بینند در بالای صفحه شمارش آن قرار گرفته است .

و کسانی که برای شما کامنت ارسال کردن در پایین صفحه قابل نمایش است .

برای ارسال نظر گزینه کامنت را انتخاب کنید و برای اینکه کامنتی به آسانی در معرض دید تماشاگران قرار گیرد، کامنت را لمس کرده و نگه دارید سپس می‌توانید آن را در بالای صفحه برچسب‌گذاری  (Pin) کنید تا راحت‌تر دیده شود.

 1. نکته

لازم نیست ما دوستان خود را یا فالوور هایمان را با خبر کنیم که می خواهیم لایو یا ویدئوی زنده ایی را بزاریم اینستاگرام همچین قابلیتی رو دارد که  به طور اتوماتیک پیامی را به فالورها یا همان دنبال‌کنندگان شما ارسال خواهد کرد.

 

academy

 

 

برای اینکه تماشاگران امکان ارسال نظر برای شما را نداشته‌باشند، آیکون

برای اینکه تماشاگران امکان ارسال نظر برای شما را نداشته‌باشند، آیکون

(برای کاربران اپل) و آیکون

(برای کاربران اپل) و آیکون

برای کسانی که تلفن همراهشان اندروید هستن در بالا سمت راست انتخاب کنید و سپس روی Turn Off Commenting کلیک کنید. 

 توجه داشته‌باشید که تنظیماتی که برای Comments در قسمت Settings در نظر گرفته باشید، در لایو ایستوری شما هم اعمال خواهند‌شد. 

 

و حالا که لایو استوری شما تمام شد گزینه END در بالا سمت راست صفحه قرار دارد آن را کلیک کنید و در مرحله بعد تمام شدن لایو استوری را تایید کنید (گزینۀ Confirm

و اگر بخواهید لایو استوری خود را ذخیره کنیم گزینه SAVE  بالا و در قسمت راست صفحه لایو اینستاگرام خود را در Camera Roll گوشیتان ذخیره کنید.

چگونه در اینستاگرام لایو ویدئو (Live Stories) دیگران را ببینیم؟

 1. وقتی یکی از دوستان یا کسی که ما آن را دنبال می کنیم (Following) شروع می کند لایو گرفتن شما عکس پروفایلش را درحالی که دایره‌ای رنگی همراه با کلمهLive دورش قرار‌گرفته در بالای صفحه (Feed) نمایان می‌شود.

همیشه ویدئو لایو جلو تر استوری قرار میگیرد از سمت چپ جز اولین دایره ها می باشد .

برای شروع نمایش فقط کافیست آن دایره رنگی را لمس کنید .

 1. وقتی در حال تماشا لایو هستین می توانیم  با انتخاب گزینه کامنت نظریا نظرات خود را ارسال کنید.

و با لمس این ایکون

و با لمس این ایکون

لایو زنده که در حال پخش است را لایک کنید. توجه داشته‌باشید که کسی که ویدئو زنده را به اشتراک گذاشته و تمام افرادی که درحال تماشای لایو اینستاگرام می‌باشند می‌توانند کامنت‌ها و لایک‌های شما و همچنین ورود و خروج شما به صفحه تماشای لایو ویدئو را ببینند. اگر کامنتی به نظر شما نامناسب آمد شما می‌توانید در صفحه لایو ویدیو روی آن ضربه بزنید و Report Comment را انتخاب نمایید.

 1. اگر به اشتراک گذارنده لایو اینستاگرام قسمت کامنت را بسته‌باشد و قادر به ارسال نظرات خود نباشید، می توانید ویدئو را در قسمت دایرکت اینستاگرام برایش ارسال کنید و نظرات خود را در آنجا بیان نمایید (sending a message in direct).

 

چگونه در اینستاگرام لایو ویدئو (Live Stories) دیگران را ببینیم؟

 

 

 

چگونه اطلاع‌رسانی لایو اینستاگرام فالور‌های خود را غیرفعال کنیم؟

 

اگر نمی‌خواهید وقتی یکی از دوستانتان لایو استوری را آغاز کرد مطلع شوید، به صفحه خودتان رفته و آیکون   

اگر نمی‌خواهید وقتی یکی از دوستانتان لایو استوری را آغاز کرد مطلع شوید، به صفحه خودتان رفته و آیکون

   (برای کاربران اپل) و آیکون

   (برای کاربران اندروید) را در بالا سمت راست انتخاب نمایید. سپس به قسمت Push Notifications Settings  وارد شده و گزینه Live Video را بر روی Off تنظیم کنید.

 

 

چگونه اطلاع‌رسانی لایو اینستاگرام فالور‌های خود را غیرفعال کنیم

 

 

 

چگونه لایو اینستاگرام دو‌نفره بگذاریم؟

یکی دیگر از قابلیت های جدید اینستاگرام این است که لایو دو نفره یا مشترک (live video with a friend)  می‌باشد. برای این که لایو استوری دو‌نفره بگذارید، دو راه وجود دارد:

1    می‌توانید از یکی از دوستانتان دعوت کنید که به لایو اینستاگرام شما ملحق شود.

2    می توانید به یکی از دوستانتان که در حال پخش لایو اینستاگرام است درخواست دهید تا به او در لایو ویدیو‌اش ملحق شوید.

 

برای اینکه دیگران را به لایو خود دعوت کنیم انجام مراحل زیر واجب است

1 ایکون

 ایکون

را در بالا سمت چپ صفحه اینستاگرام لمس کنید و یا در همان صفحه اصلی، صفحه را از راست به چپ بکشید تا صفحه مربوط به استوری اینستاگرام برای شما به نمایش در بیاید.

2 گزینه Live را در پایین صفحه انتخاب نموده و سپس Start live Video را لمس کنید.

3 ایکون

ایکون

را انتخاب کنید .

4 اسم کسی که می خواهید با او لایو بگیرن را انتخاب کنید . توجه داشته باشین کسی که می خواهین با او لایو بگیرین را دعوت کنید و باید اون فرد در لایو شما باشد که بتوانید با او لایو مشترک یا دو نفره بگیرین.

5 و حال اگر کسی که دعوت کرده بودین لایو مشترک یا دو نفره گرفتین در یک صفحه مشترک و تقسیم شده (Split-screen) به نمایش در می‌آید. همچنین اگر درخواست شما رد شود، شما متوجه خواهید‌شد.

6 و شما می توانید کسی که در لایو خود دعوت کرده بودین را با لمس کردن گزینه X  در گوشه سمت راست صفحه لایو مشترکتان، او را از لایو ویدیو خود حذف نمایید.

 

 

چگونه لایو اینستاگرام دو‌نفره بگذاریم

 

 

 

برای اینکه بخواهیم با دوستمان لایو دو نفره یا مشترک بگیریم باید این مراحل زیرا را انجام بدهیم :

 1. اگر گزینه درخواست (Request) را در لایو اینستاگرام فرد مورد نظر مشاهده کردید، آن را لمس کنید.
 2. سپس درخواست را ارسال کنید. (Send Request)
 3. اگر درخواست شما پذیرفته شود به شما برای پیوستن به لایو ویدیو مورد نظر اطلاع‌رسانی خواهد‌شد.

 

 

 

چگونه لایو اینستاگرام را برای دوستانمان دایرکت کنیم؟

 

ما هم می توانیم لایو زنده ایی که پخش کردیم را به دایرکت دوستانمان ارسال کنیم .

و هم لایو دیگران را در دایرکت اینستاگرام دوستانمان ارسال کنیم .

 

برای این کار باید مراحل زیرا را انجام بدهیم:

 1. ایکون

ایکون

را که در گوشه راست و پایین صفحه پخش لایو اینستاگرام قرار دارد را انتخاب کنید.

 1. و اسم  کسی که می خواهید ارسال کنید لایو اینستاگرام  را انتخاب کنید.
 2. اگر می‌خواهید لایو ویدیو را فقط با یک نفر در دایرکت به اشتراک بگذارید، گزینه Send Separately و اگر می‌خواهید در یکی از گروه‌هایی که در دایرکت ایسنتاگرام دارید ارسالش کنید، گزینه Send to a Group را انتخاب نمایید.

 

 

به شخص یا اشخاصی که برای تماشای لایو ایسنتاگرام در دایرکت انتخابشان کردید در هنگام شروع و پایان لایو ویدیو اطلاع‌رسانی خواهد‌شد.

 

شما همچنین می‌توانید لایو ویدیو‌های دیگران را که به صورت عمومی در حال انتشار می‌باشد، برای دوستان خود در دایرکت به ترتیبی که در بالا گفته‌شد، بفرستید.

 

 

 

چگونه لایو اینستاگرام را دانلود کنیم؟

همانطور که گفته شد اینستاگرام نمی توانیم لایو را ذخیره  کند . و این امکان را نمی دهد  که بازپخش لایو را تماشا کنیم . پس چه گونه لایو اینستاگرام را دانلود  کنیم؟؟

پاسخ ساده است! می توانید از یکی از برنامه هایی که از صفحه گوشی شما فیلم می‌گیرند (درست شبیه کاری که اسکرین‌شات با عکس گرفتن از صفحه گوشی انجام می دهد) استفاده نمایید. برای کاربران گوشی‌های اندرویدی این امکان به سادگی میسر می‌شود اما کاربرانی که از آیفن یا آیپد دارند نمی‌توانند از چنین برنامه هایی استفاده کنند (شرکت اپل به دلایل امنیتی چنین اجازه‌ای را نمی‌دهد) و آن‌ها باید آیفن یا آیپد خود را به مک‌بوک وصل کرده تا بتوانند لایو اینستاگرام را ذخیره کنند.

 

برنامه Az Screen Recorder  از بهترین برنامه‌های موجود برای کاربران اندرویدی می‌باشد.

 

 

بازپخش لایو اینستاگرام چیست؟

شما می توانید با فعال کردن گزینه بازپخش تا مخاطبانی که قادر به دیدن لایو شما نبودن امکان نمایش ویدئو را به مدت 24 ساعت دارند که ببینند و همچچنین همراه با کامنت ها ویدئو‌ لایو خود را مانند استوری اینستاگرام هایلات نموده تا مخاطبانی که پخش زنده را از دست داده اند، از طریق بخش Highlight Stories به ویدئو دسترسی داشته باشند.

 

برای به اشتراک گذاشتن بازپخش لایو استوری، بعد از اتمام لایو ویدیو گزینه Share  را که در پایین صفحه قرار دارد لمس نمایید.

 

تعداد کل تماشا‌کننده‌های لایو استوری شامل هر دو تماشاگران لایو ویدیو و بازپخش آن می‌باشد.

 

 

 

 

 

 

چگونه لایو اینستاگرام را بعد از تمام شدن پخش زنده ببینیم؟

 

اگر امکان پخش مجدد (غیر زنده) فعال باشد (shared a live video replay) هنگامی که شما صفحه اینستاگرامتان را باز می‌کنید، این لایو ویدئو که قبلا ضبط شده‌است برای شما در بالای صفحه و در داخل دایره‌ای رنگی که رویش کلمه Play نوشته‌شده، نمایان می‌شود. هنگامی که درحال تماشای بازپخش لایو‌اینستاگرام هستید می‌توانید با ضربه زدن بر روی سمت راست یا چپ صفحه، ویدئو را به جلو و یا عقب ببرید. اگر کسی که بازپخش ویدیو لایو او را تماشا می‌کنید چند لایو اینستاگرام به اشتراک گذاشته‌باشد، شما می‌توانید با لمس فلش‌هایی که در بالای صفحه لایو اینستاگرام قرار دارد، لایو ویدئو‌ها را عوض کرده و مثلا از ویدئو لایوی که نمی‌خواهید تماشا کنید با لمس فلش رد شوید.

 

 

 

چگونه لایو اینستاگرام را بعد از تمام شدن پخش زنده ببینیم

 

 

 

تاپ لایو  (Top Live)چیست؟

 

ویدیو‌های زنده اینستاگرام که به طور عمومی درحال پخش می‌باشد.

وقتی به قسمت Explorer  بروید گزینه‌ای به نام Top Live در بالای صفحه ظاهر میشود که با انتخاب آن میتوانید به پخش زنده ویدئوها دسترسی پیدا کنید.  با کشیدن صفحه به سمت راست و چپ میتوانید ویدیو‌های لایو مختلفی را تماشا نمایید.

 

 

 

 

تاپ لایو (Top Live)

 

 

 

چگونه لایو اینستاگرام را در کامپیوتر تماشا کنیم؟

 

متاسفانه درحال حاضر از طریق نسخه تحت وب اینستاگرام قادر به مشاهده استوری‌های اینستاگرام نیستیم. بنابراین نمی‌توانیم در حالت عادی لایو اینستاگرام را با کامپیوتر ببینیم اما ترفندی خاص برای تماشای لایو ویدیو اینستاگرام وجود دارد.

 

فقط کافی است نسخه توسعه‌یافته گوگل‌کروم را که رایگان می‌باشد بر روی کامپیوتر خود نصب کرده و سپس به سایت اینستاگرام  ( Instagram.com)رفته و از تماشای استوری و لایو ویدیو‌ها لذت ببرید.

 

 

چرا با وجود آپدیت بودن اینستاگرام قابلیت لایو ویدئو را در گوشی خود نداریم؟

 

قابلیت لایو اینستاگرام بر روی گوشی‌های قدیمی یا با نسخه‌های قدیمی اندرویدی فعال نیست و همچنین اگر بر روی گوشی شما سیستم عامل OS )گوشی‌های بلک‌بری) و یا ویندوز نصب باشد، ممکن است با تماشای لایو استوری و به طور کلی استوری های اینستاگرام مشکل داشته باشید. یکی از مشکلات دیگر که به خصوص در بین کاربرانی که با سیستم عامل IOS کار می‌کنند دیده شده، این است که برای دسترسی به لایو اینستاگرام باید فیلتر‌شکن یا وی‌پی‌ان گوشی خود را فعال نمایند. امیدواریم با عرضه آپدیت های جدید اینستاگرام تمامی این مشکلات حل شوند.

 

توجه داشته‌باشید که برای تماشا یا پخش لایو اینستاگرام باید سرعت اینترنت شما بالا باشد وگرنه لایو‌ ویدئو شما بی کیفیت خواهد شد و یا ممکن است موقعی که در حال تماشا هستید قطع شود.

 

 

 

نتیجه گیری

 

بازار لایو استوری این روزها در بین کاربران اینستاگرام (مخصوصا  افرادی که دنبال‌کننده‌های (Followers) زیادی در اینستاگرام دارند) بسیار داغ است و به ابزاری برای کسب درآمد در اینستاگرام بدل شده‌است.

 

انتشار لایو اینستاگرام یکی از روش های بازاریابی ویدئویی می‌باشد و با به کارگیری کمی خلاقیت می‌توانید برای رونق کسب و کار و جذب مشتری از آن بهره بگیرید.

 

موقع انتشار لایو استوری بسیار محتاط باشید زیرا مخاطبان به صورت زنده در حال تماشای شما هستند و جای  هیچ گونه خطا برایتان باقی نمی‌ماند.

 

همچنین در صورت باز بودن کامنت لایو استوری باید ریسک دریافت کامنت‌های بی‌ادبانه و خارج از چارچوب که برای تمام تماشاگران زنده شما به نمایش در می‌آیند را بپذیرید.

 • برچسب ها :

شما هم دیدگاه خود را بنویسید

5-2 =
شرایط و قوانین را مطالعه کردم
go top