• 02144978540
  • دسته موضوع
  • مقالات
  • دسته موضوع
  • گوگل افزایش امنیت وب نسبت به سال گذشته را تاکید کرد

گوگل افزایش امنیت وب نسبت به سال گذشته را تاکید کرد

نویسنده گوگل افزایش امنیت وب نسبت به سال گذشته را تاکید کرد
نویسنده : ایده آفرین
    امتیاز کاربران : ثبت نشده
گوگل افزایش امنیت وب نسبت به سال گذشته را تاکید کرد

با توجه به این موضوع که امروزه مردم زیادی در طول روز آنلاین هستند، امنیت مرورگرها و همچنین ارتباطات در سطح وب افزایش پیدا کرده است و از توجه زیادی را به خود معطوف کرده است . برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این خبر با ما همراه باشید.

ویژگی کد گذاری این روزها در اپلیکیشن های پیام رسان به یک استاندارد تبدیل شده است و بسیاری از وب سایت های محبوب برای تامین امنیت کاربران خود به HTTPs متمایل شده اند. در این راستا نیز گوگل با معرفی اپلیکیشن ها و خدماتی که از امنیت بالایی برخوردارند گام های بسیار موثری برداشته است، و آخرین اقدام این کمپانی، بزرگنمایی تلاش های مثبت دیگران بوده است. گوگل در آخرین گزارش شفافیت خود آمار و ارقامی را ارایه داده است که ثابت می کند در حال حاضر وب نسبت به یک و نیم سال قبل از امنیت بسیار بیشتری برخوردار است.
در بخشی از این گزارش در ارتباط با کاربرد HTTPs، نمودارهای گوگل از رشدی مناسب و معقول در صفحاتی که بر روی HTTPs لود می شوند در بازه زمانی ماه آوریل 2015 تا اکتبر 2016 خبر می دهد. در فصل بهار سال گذشته میلادی، سایت های ایمن که توسط کاربران مرورگر کروم بر روی دستگاه های ویندوز، مک و لینوکس مورد بازدید قرار می گرفت حدود 40 درصد جستجوها را شامل میشد. اما این میزان در حال حاضر و در همان پلتفرم ها به دو سوم موارد صفحات HTTPs افزایش یافته است.

گوگل حجم زیادی از اطلاعات را از جستجوهای انجام شده توسط کاربران کروم که به همکاری در جمع آوری اطلاعات این پروژه ابراز تمایل کرده بودند به دست آورده است. به گفته StatCounter و NetMarketShare در حال حاضر کروم با تفاوتی فاحش محبوب ترین مرورگر در سراسر جهان است که همین محبوبیت به گوگل امکان می دهد اطلاعات دقیق تر و کامل تری از امنیت واقعی وب را به دست آورد.

شما هم دیدگاه خود را بنویسید

هشت+6 =
شرایط و قوانین را مطالعه کردم
go top