• 02144978540
  • دسته موضوع
  • مقالات
  • دسته موضوع
  • گرفتن تیک آبی اینستاگرام

گرفتن تیک آبی اینستاگرام

نویسنده گرفتن تیک آبی اینستاگرام
نویسنده : سامانه ایده آفرین راشا
    امتیاز کاربران : ثبت نشده
گرفتن تیک آبی اینستاگرام

برای دانستن اینکه تیک آبی اینستاگرام چیست و چطور می ‌توان آن را به دست آورد با ما همراه باشید.

گرفتن تیک آبی در اینستاگرام مراحل مشخصی دارد و پروفایل شما حتما باید ویژگی‌ های خاصی داشته باشد تا بتواند صاحب این تیک کوچک بشود. حتما شما هم متوجه یک تیک آبی کوچک که در کنار تصویر پروفایل برخی سلبریتی‌ ها ، هنرمندان و افراد معروف جامعه خودنمایی می ‌کند شده ‌اید. داشتن این تیک آبی به چه معناست؟ چه می ‌شود که برخی از پروفایل‌ ها در اینستاگرام از این تیک ‌ها دارند در حالی که بقیه ندارند؟ چگونه می ‌توان صاحب این تیک آبی شد؟ در این مقاله به این سوالات پاسخ می‌ دهیم.

تیک آبی اینستاگرام به چه معناست؟

وقتی که این تیک را در کنار تصویر پروفایل برخی افراد معروف می ‌بینید دیگر می‌ توانید مطمئن باشید که این پروفایل مال شخص خودش است.

از آنجایی که برای هر شخصیت معروفی در اینستاگرام پروفایل و صفحه می ‌سازند و از قول او حرف‌ زده و عکس‌ می‌ گذارند ، شناخت اشخاص واقعی به سختی صورت می ‌پذیرد. این تیک آبی را کارشناسان اینستاگرام پس از اینکه خود صاحب پروفایل یک سری مدارک ارائه داد (مدارکی که ثابت می ‌کند او همان شخصیت واقعی است) به پروفایل شخص اضافه می ‌کنند. البته اگر این پروفایل تمام شرایطی که آن کارشناسان انتظار دارند را داشته باشد.

گرفتن تیک آبی اینستاگرام

گرفتن این تیک آبی تا مدتی قبل ، فقط برای افراد معروف و سلبریتی ‌ها (که صحفه‌ هایی پربازدید و پرفالوور داشتند) امکان‌ پذیر بود. اما پس از آپدیت جدید ، گرفتن تیک آبی در اینستاگرام دیگر برای همه امکان پذیر است.

برای این کار ابتدا باید:

۱- اینستاگرام ‌تان را آپدیت کنید.

۲- به صفحه خودتان بروید.

۳- آنجا بر روی تنظیمات یا setting بزنید.

۴- در تنظیمات به دنبال گزینه Request Verification بگردید و بر روی آن کلیک کنید.

۵- اطلاعات خواسته شده را وارد کنید. در بخش اول اسم کاربری ‌تان یا صفحه ‌تان را می ‌نویسید ، سپس اسم و فامیل کامل ‌تان را در بخش Full name می ‌نویسید.

بعد به گزینه Please attach a photo of your Id می ‌رسیم. در این بخش شما باید مدارک تایید شده توسط دولت همانند گواهی ‌نامه رانندگی ، پاسپورت یا بقیه کارت‌ های شناسایی را ارسال کنید. ولی اگر هیچ یک از این‌ ها در دسترس ‌تان نبود از مدارک رسمی همانند قبض آب و برق ، مدارک مالیاتی یا اساسنامه شرکت هم می ‌توان استفاده کرد.

۶- بعد از ارسال مدارک ‌تان گزینه Send را می‌زنید و منتظر می ‌مانید تا مدارک‌ تان توسط کارشناسان اینستاگرام بررسی شوند. اینستاگرام تعهد کرده که اطلاعات شخصی شما و مدارک ‌تان را در اختیار هیچ‌ کس قرار نمی ‌دهد.

عوامل تاثیرگذار در گرفتن تیک آبی اینستاگرام

با وجود اینکه بسیاری از افراد ممکن است برای گرفتن تیک آبی در اینستاگرام اقدام کنند ، اما فقط عده کمی واقعا صاحب آن می ‌شوند. دلیلش هم وجود یک سری عوامل تاثیرگذار از نظر کارشناسان اینستاگرام است.

اینستاگرام گفته که اکانت‌ ها را از لحاظ اعتبار (authenticity)، منحصر به فردی (uniqueness)، کامل بودن (completeness) و قابل توجه بودن (notability) بررسی می ‌کند. منظور از «اعتبار» این است که اکانت به یک شخص واقعی ، کسب و کار یا نهاد اشاره داشته باشد.
 

منحصر به فردی هم یعنی برای هر کسب و کار یا فرد ، یک اکانت رسمی واحد وجود داشته باشد. به غیر از موارد خاص مثل اکانت ‌هایی مشترک با چند زبان مختلف که در این صورت اینستاگرام در سیاست‌ هایش تجدید نظر خواهد کرد. اما برای اینکه اینستاگرام مطمئن شود که اکانت «کامل» است در وهله اول کاربر باید یک سری کار‌ها برای صفحه‌ اش انجام دهد:

۱- اول از همه باید صفحه ‌تان عمومی (Public) باشد نه خصوصی (Private).

۲- صفحه ‌تان باید دارای یک هویت واقعی باشد. یعنی اگر برای شخص خودتان صفحه زدید از اسم و فامیل‌ تان برای اسم صفحه استفاده کرده باشید و عکس واقعی خودتان را برای پروفایلش انتخاب کرده باشید ، اگر هم برای برند‌تان صفحه زدید بهتر است واقعا مالک آن برند باشید.

۳- در بخش بیو (Bio) باید بیوگرافی مناسبی از خودتان ارائه کرده باشید. در این قسمت اصلا نباید لینک بگذارید.

۴- حداقل یک پست مرتبط با خودتان یا چیزی که ثابت کند صاحب صفحه خودتان هستید باید در صفحه ‌تان وجود داشته باشد.

۵- صفحه‌ تان باید محبوب باشد. یعنی مورد توجه افراد زیادی باشد.

در نهایت به مرحله آخر یعنی «قابل توجه بودن» می ‌رسیم که سخت‌ گیرانه‌ ترین قسمت است. در واقع اینستاگرام اکانت‌ هایی را قابل توجه می ‌داند که معروف بوده یا توسط افراد زیادی اسم ‌شان جستجو شده باشد.

پس صرفا با فرستادن درخواست دلتان را خوش نکنید که موفق به گرفتن تیک آبی اینستاگرام شده ‌اید. معلوم نیست تا کی ، ولی مدتی باید صبر کنید تا شرایط‌تان کامل بررسی شود.

درست است که اکنون مراحل گرفتن تیک آبی در اینستاگرام کاملا مشخص شده و تقریبا همه می‌دانند که چطور و چگونه انجام شده و در این مورد چه ملاک ‌هایی برای کارشناسان اینستاگرام اهمیت دارد. ولی همین عوامل نشان می ‌دهند که هنوز گرفتن این تیک کوچک سخت است ؛ و البته همین سختی آن را قابل اعتماد کرده و کاربران می ‌توانند با دیدن این نشانه به صاحب صفحه اعتماد کنند.

 

امیدواریم که از مقاله ی فوق بهره کافی را برده باشید ، در صورت مورد توجه بودن و استفاده از مطلب  ،  لطفا در بازنشر آن از ما حمایت نمایید  و مطلب را با ذکر منبع درج کنید. چنانچه هرگونه سوال ، ابهام و یا نظر دیگری در این مورد دارید می توانید در قسمت دیدگاه همین مطلب با ما در میان بگذارید تا پاسخ گوی شما عزیزان باشیم.

شما هم دیدگاه خود را بنویسید

ده+5 =
شرایط و قوانین را مطالعه کردم
go top