• 02144978540
  • مقالات
  • هک شدن ده ها وب سایت مشهور آمریکایی

هک شدن ده ها وب سایت مشهور آمریکایی

نویسنده هک شدن ده ها وب سایت مشهور آمریکایی
نویسنده : ایده آفرین
    امتیاز کاربران : ثبت نشده
هک شدن ده ها وب سایت مشهور آمریکایی

مدیران شرکت dyn تحقیقات گسترده ای را در زمینه ی حمله های هکری گسترده ای به وب سایت هایش را آغاز کرده است . ده ها سایت مشهور توسط هکر های حرفه ای مورد حمله قرار گرفته که این حرکت مدیران dyn را بسیار عصبانی کرده. برای اطلاع دقیق از این خبر با ایده آفرین همراه شوید.

به گزارش ایده آفرین ، Dyn نگران است که در آینده حملات یاد‌شده بار دیگر در حجم و شدت گسترده‌تری تکرار شوند که نتیجه آن ناممکن شدن دسترسی به وب‌سایت‌های پرطرفدار به علت ترافیک حجیم قلابی ایجاد شده بر روی آن‌هاست.

در جریان این حمله از بدافزاری موسوم به Mirai برای کنترل انبوهی از دوربین‌های امنیتی و مداربسته متصل به اینترنت و ایجاد یک شبکه‌بوت برای ایجاد ترافیک شدید بر روی وب‌سایت‌های هدف و از دسترس خارج کردن آنها استفاده شد. موفقیت این حمله ثابت کرده که چگونه هدف قرار دادن تنها یک شرکت فناوری می‌تواند بخش‌های گسترده‌ای از اینترنت را مختل کند.

در حالی که دولت آمریکا هم به طور مستقل در حال تحقیق در این زمینه است، هنوز عوامل آن شناسایی نشده‌اند و مطابق معمول انگشت اتهام به سمت روسیه، کره شمالی و دیگر دولت‌های متخاصم با امریکا بلند شده است.

حمله یاد شده در سه مرحله از صبح تا عصر روز جمعه انجام شد و شرکت Dyn که یکی از مهم‌ترین شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات دی.ان.اس در جهان است تلاش کرد با آن مقابله کند. اما در مجموع ناموفق بود. از جمله مشهورترین سایت‌هایی که به علت این حملات از دسترس خارج شدند می‌توان به توییتر، نتلیکس، پی‌پال و سایت‌های ده‌ها شبکه تلویزیونی و روزنامه اشاره کرد.

شما هم دیدگاه خود را بنویسید

2+9 =
شرایط و قوانین را مطالعه کردم