• 02144978540
  • مقالات
  • بررسی معایب و مزایای فالوور فیک اینستاگرام

بررسی معایب و مزایای فالوور فیک اینستاگرام

نویسنده بررسی معایب و مزایای فالوور فیک اینستاگرام
نویسنده : سامانه ایده آفرین راشا
    امتیاز کاربران : ثبت نشده
بررسی معایب و مزایای فالوور فیک اینستاگرام

در این مقاله قصد داریم به بررسی خرید فالوور فیک اینستاگرام و ضررهای آن بر روی کسب ‌و کارها بپردازیم تا علاقه‌ شما نسبت به فالوور فیک از بین برود.

راه های تشخیص و معایب فالوور فیک اینستاگرام

شبکه ‌های اجتماعی یکی از مهم ‌ترین بخش‌ های فضای اینترنت را تشکیل می‌ دهند و روزانه میلیون‌ ها کاربر در آن فعالیت می ‌کنند. در ایران ، کاربران در شبکه‌ های اجتماعی زیادی فعالیت می‌ کنند و اینستاگرام مهم‌ ترین آنها است.

باتوجه به اینکه کاربران در اینستاگرام می ‌توانند تصاویر و ویدئوهای خود را به همراه کپشن دلخواه منتشر کنند ، تعامل در آن بسیار زیاد است. در اینستاگرام برخی صفحات تعداد دنبال ‌کنندگان بیشتری دارند که برخی از آنها از محبوبیت بسیار بالایی در میان کاربران برخودار هستد.

در این صفحات معمولاً لایک و کامنت‌ها زیاد است و به همین دلیل می‌ گوییم تعامل صفحه بالا است. تعداد دنبال ‌کننده برای بسیاری از کاربران اهمیت زیادی دارد و همین مسئله موجب شده تا برخی از صفحات به دنبال خرید فالوور فیک اینستاگرام باشند. شاید در مرحله اول این کار رضایت ‌بخش به نظر برسد اما اگر به جوانب مختلف آن فکر کنیم ، متوجه می‌شویم ضرر و زیان آن از مزیت ‌هایش بیشتر است.

فالوور فیک اینستاگرام چیست؟

برخی صفحات در اینستاگرام تعداد دنبال ‌کننده‌های زیادی دارند اما اگر به لیست آنها سر بزنید، اکثر فالوورهای آن‌ ها غیرواقعی هستند و هویت واقعی ندارند. افراد زیادی هستند که با هزینه کم برای شما فالوور فیک جمع ‌آوری می‌ کنند اما این کار تنها به سود چنین افرادی و ضرر کسب ‌وکار شما است.

افزایش فالوور اینستاگرام باعث افزایش تعامل صفحه می ‌شود و در نهایت فروش محصول یا خدمات شما را افزایش می‌ دهد ؛ اما فالوور فیک اینستاگرام نه تنها به افزایش فروش شما کمک نمی ‌کند ، بلکه میزان تعامل صفحه شما را نیز کاهش می‌ دهد. الگوریتم‌ های اینستاگرام در حال آپدیت‌ هستند و الگوریتم ‌ها تا حد زیادی پیشرفته و هوشمند شده ‌اند. همین مسئله نیز بر روی صفحه شما تاثیر زیادی می گذارد که در ادامه به بررسی کامل آن خواهیم پرداخت.

مزیت خرید فالوور فیک اینستاگرام

خرید فالوور فیک اینستاگرام یک راه‌ حل بسیار عالی برای جلب توجه کاربران است.

هنگامی که کاربری وارد یک صفحه می ‌شود ، در نگاه اول تعداد فالوورها نظرش را جلب می ‌کند و در مرحله بعد به سراغ مطالب می ‌رود. اگر تعداد فالوورهای شما کم باشد ، ممکن است پست ‌های شما را مشاهده نکند یا حس خوبی نسبت به آنها پیدا نکند!

حال فرض کنید تعداد دنبال ‌کنندگان صفحه شما زیاد باشد ؛ با وجود آن ‌که تعداد زیادی از آنها فالوورهای فیک هستند ، اما حس خوبی در کاربر ایجاد می‌ کند و به سراغ پست ‌های شما می ‌رود. اگر پست ‌هایتان از کیفیت خوبی برخوردار باشد ، صفحه شما را دنبال می ‌کند و می ‌توانید آنها را به مشتری تبدیل کنید.

در بحث رقابت نیز اگر دو صفحه با محصول مشابه وجود داشته باشند و کاربر قصد خرید آن محصول را داشته باشد ، راحت‌ تر می ‌تواند به صفحه ‌ای که تعداد دنبال‌ کننده بیشتری دارد اعتماد کند.

البته توجه داشته باشید که این مزایا با در نظر گرفتن بهترین حالت ممکن است اما شاید هیچ ‌کدام از این دو اتفاق برای شما رخ ندهد! دلیل آن چیست؟ دلیل آن معایب این روش است که باعث می ‌شود تا مزیت آن از بین برود ؛ در ادامه با ما همراه باشید تا به معایب فالوور فیک اینستاگرام بپردازیم.

معایب خرید فالوور فیک اینستاگرام

خرید فالوور فیک چند عیب و مشکل اساسی دارد که عبارتند از:

1-اعتمادسازی برای کاربران

شبکه ‌های اجتماعی اگرچه مجازی هستند اما در آن باید اعتمادسازی انجام شود! در واقع در این فضای مجازی ، کاربران کاملاً واقعی هستند و باید بتوانید اعتماد آنها را جلب کنید. هنگامی که شما فالوور فیک خریداری می ‌کنید ، تعداد لایک و دنبال ‌کنندگان شما تناسب ندارند و این کاربران خرید سریع متوجه این مسئله می ‌شوند.

هنگامی که کاربر متوجه فالوورهای فیک صفحه شما بشود ، نمی ‌تواند به شما اعتماد کند و حس خوبی نسبت به صفحه شما نخواهد داشت. در اینصورت حتی اگر پست‌ها و محصول بسیار خوبی داشته باشید ، کاربران به آن اهمیت نمی ‌دهند و از کسب ‌و کار شما محصول یا خدماتی را خریداری نمی ‌کنند.

در واقع فالوورهای شما نباید حس کنند که قصد فریب دادن آنها را دارید و دید مثبت آنها از بین برود! اگر مدیریت چنین صفحه ‌ای را بر عهده دارید ، همین الان فالوورهای فیک صفحه خود را حذف کنید و با یک استراتژی محتوا اینستاگرام و تولید محتوای تاثیرگذار دنبال ‌کنندگان واقعی جمع ‌آوری کنید. هر چقدر اعتماد کاربران به صفحه کسب‌ و کارتان بیشتر باشد ، آنها راحت ‌تر از شما خرید می ‌کنند و درآمد شما افزایش پیدا می ‌کند.

2-فالوور فیک نیازمند خرید لایک است

یکی از اهداف جذب فالوور ، نمایش پست‌ های صفحه به کاربران است ؛ نمایش پست ‌های صفحه به کاربران سبب افزایش لایک و کامنت ‌های صفحه می ‌شود ، اگر فالوور فیک خریداری کنید ، در واقع هویت ‌های جعلی در صفحه شما وجود دارند که لایک یا کامنت از آنها نمی ‌بینید.در واقع فالوور فیک تنها تعداد فالوورهای شما را افزایش می ‌دهد اما تاثیری در تعداد لایک و کامنت ندارد. بنابراین شما برای واقعی جلوه دادن فالوورهای خود باید لایک فیک خریداری کنید و این یعنی باید هزینه اضافی بابت خرید لایک کنید. از طرفی هدف تنها افزایش لایک ‌های یک پست نیست و اگر مدیریت یک کسب‌ و کار را برعهده دارید ، هدف شما تبدیل کاربران به مشتری است. بنابراین خرید فالوور فیک نه تنها سودآوری برای شما ندارد ، بلکه دائماً باید برای لایک‌ های فیک هم هزینه کنید و این موارد هزینه ‌های اضافی کسب ‌و کار شما را افزایش می‌ دهد.

3-نرخ تبدیل فالوورهای فیک پایین نیست ، صفر است

هدف کسب ‌و کارها از فعالیت در شبکه ‌های اجتماعی افزایش نرخ تبدیل و افزایش مشتریان است ؛ در واقع آنها می ‌خواهند کاربران صفحه خود را به مشتریان کسب ‌و کارشان تبدیل تبدیل کنند. خرید فالوور فیک نرخ تبدیل پایینی ندارد ، بلکه نرخ تبدیل این دسته از دنبال ‌کنندگان شما صفر است ؛ یعنی نه تنها لایک یا کامنتی برای شما نمی‌ گذارند ، بلکه خریدی هم از شما ندارند.

باتوجه به اینکه فالوورهای فیک هویت ‌های واقعی نیستند ، انتظاری هم از خرید آنها وجود ندارد. مسئله دیگر نرخ بازگشت سرمایه است ؛ یعنی هرچقدر هزینه می‌ کنید ، باید علاوه بر بازگشت سرمایه اولیه ، سودآوری خوبی نیز برای شما داشته باشد که فالوورهای فیک چنین قابلیتی ندارند.

4-حذف صفحات جعلی و دارای فالوور فیک توسط اینستاگرام

اینستاگرام الگوریتم‌ های خود را دارد و به فکر کاربران است.الگوریتم‌ های اینستاگرام دائماً در حال بررسی صفحات هستند و اگر یک صفحه فالوورهای فعالی نداشته باشد و تعداد آن‌ها زیاد باشد ، آن صفحه را بلاک یا حذف می ‌کند. حال اگر آن صفحات تعدادی فالوور فعال داشته باشد و سایر فالوورها فیک باشند ، آن صفحه با حذف شدن باید دوباره فعالیت خود را آغاز کند و فالوورهای واقعی خود را هم از دست می ‌دهد. مثلاً اگر صفحه‌ ای ۵K فالوور فعال داشته باشد اما ۵۰۰K فالوور فیک داشته باشد ، احتمال آنکه اینستاگرام صفحه را حذف کند ، زیاد است.

5-اینستاگرام فالوورهای غیرفعال را حذف می ‌کند

اینستاگرام جدیداً الگوریتم خود را آپدیت کرده است و فالوورهایی که پست ‌های شما را لایک نمی‌کنند ، حذف می‌ کند. به عبارت دیگر اینستاگرام کاربرانی را که هیچ عکس ‌العملی در صفحه شما ندارند را به عنوان فالوور غیرفعال به حساب می‌آورد و آنها را حذف می‌ کند. بنابراین حتی اگر صفحه شما شامل مورد ۴ (حذف یا بلاک شدن صفحه) نشود ، فالوورهای فیک شما حذف خواهند شد و تنها هزینه اضافی برای خرید فالوور فیک کرده ‌اید.

راه تشخیص فالوورهای فیک اینستاگرام

اگر دنبال ‌کنندگان صفحه اینستاگرامی خود را به یک متخصص سپرده ‌اید ، باید در مورد واقعی بودن فالوورهای خود تحقیق کنید. روش ‌هایی برای بررسی واقعی بودن صفحات اینستاگرام وجود دارد که در ادامه آنها را بررسی می ‌کنیم:

1-بررسی پست‌های صفحه اینستاگرام

اگر در یک صفحه اینستاگرام پست ‌های تکراری ، بدون هدف و غیرمرتبط با موضوع صفحه وجود دارد و تعداد لایک‌ های آن زیاد است ، احتمالاٌ فالوورهای فیک دارد. همچنین اگر به لایک ‌های آن نگاه کنید ، آیدی اکانت‌ های دیگر کمی غیر متعارف هستند که در مورد بعدی آنها را بررسی می ‌کنیم.

همچنین اگر اولین پست مربوط به آن صفحه در یک سال قبل منتشر شده باشد و فالوورهای آن ۵۰۰K است ، این صفحه یا تبلیغات انبوه کرده است که هزینه زیادی دارد که احتمال آن کم است یا فالوور فیک دارد. با بررسی تعداد لایک ‌های هر پست و تعداد فالوورها نیز می ‌توان به فالوورهای فیک آن صفحه پی برد ؛ مثلاً اگر آن صفحه ۲۰۰K فالوور دارد اما تعداد لایک پست ‌های آن زیر هزار تا است ، قطعاً فالوورهای فیک و غیرفعالی دارد.

2-بررسی ID فالوورها و پروفایل آنها

آیدی ‌های غیرواقعی معمولاً ساختاری مانند اکانت ‌های واقعی ندارند ؛ مثلاً از نام یا فامیل تشکیل نشده ‌اند و تنها حروف یا عدد دارند که نشان ‌دهنده فالوور فیک آن صفحه اینستاگرامی هستند. از طرفی این اکانت‌ ها با استفاده از ربات‌ ها یا سیستم‌ های خودکار ایجاد شده ‌اند و معمولاً عکس پروفایل ندارند! البته برخی از سیستم ‌ها حرفه ‌ای هستند و در هنگام تولید این اکانت ‌ها ، عکس پروفایل را هم قرار می ‌دهند.

3-بررسی کامنت‌ های مربوط به پست‌ ها

اگر به کامنت ‌های صفحاتی که فالوور فیک دارند سری بزنید ، متوجه می ‌شوید که کامنت ‌ها کاملاً نامرتبط هستند و پیام خاصی ندارند. مثلاً در یک پست تخصصی درباره انتخاب لباس مناسب ، کامنت‌هایی وجود دارد که حاوی اموجی است. چنین کاربرانی که کامنت‌ های حاوی فقط اموجی قرار می ‌دهند ، معمولاً فیک هستند و اگر تعداد آنها زیر پست صفحه موردنظر شما زیاد باشد ، مدیر آن صفحه فالوور ، لایک و کامنت فیک خریداری کرده است.

با استفاده از این ۳ روش به راحتی می ‌توانید متوجه فالوورهای فیک آن صفحه شوید و اگر در حال تهیه لیست رقیبان خود در اینستاگرام هستید ، چنین صفحاتی را از لیست خود حذف کنید.

امیدواریم که از مقاله ی فوق بهره کافی را برده باشید ، در صورت مورد توجه بودن و استفاده از مطلب  ،  لطفا در بازنشر آن از ما حمایت نمایید  و مطلب را با ذکر منبع درج کنید. چنانچه هرگونه سوال ، ابهام و یا نظر دیگری در این مورد دارید می توانید در قسمت دیدگاه همین مطلب با ما در میان بگذارید تا پاسخ گوی شما عزیزان باشیم.

شما هم دیدگاه خود را بنویسید

22-12 =
شرایط و قوانین را مطالعه کردم