• 02144978540
  • دسته موضوع
  • مقالات
  • دسته موضوع
  • تلگرام بیشترین تعداد جرایم اینترنتی را دارد

تلگرام بیشترین تعداد جرایم اینترنتی را دارد

نویسنده تلگرام بیشترین تعداد جرایم اینترنتی را دارد
نویسنده : ایده آفرین
    امتیاز کاربران : ثبت نشده
تلگرام بیشترین تعداد جرایم اینترنتی را دارد

تلگرام به عنوان پر کاربردترین اپلیکیشن در ایران، مهد اصلی جرایم اینترنتی بوده و ۴۲.۵ درصد از جرایم از طریق این اپلیکیشن پیام‌رسان به وقوع پیوسته اند.

 به گزارش کلیک ، سرهنگ هادیان‌فر، رییس پلیس فتا گفت: در ۶ ماهه نخست سال جاری، جرایم اینترنتی در ایران ۶۳.۵ درصد افزایش داشته است. جالب است بدانید که تلگرام به عنوان پر کاربردترین اپلیکیشن در ایران، مهد اصلی این تخلفات بوده و ۴۲.۵ درصد از جرایم از طریق این اپلیکیشن پیام‌رسان به وقوع پیوسته اند.

رئیس پلیس فتا افزود: در سال ۹۳ حدود ۵۲ درصد از جرایم را برداشت‌های غیر مجاز تشکیل می‌دادند که این عدد امسال به لطف هشدارهای پلیس و هماهنگی با بانک‌ها، به ۳۴ درصد کاهش پیدا کرده است.

در عملیات پانجیای ۹، در ده روز پلیس سایبری ایران در نقش هاب منطقه‌ای با ۱۹ کشور همکاری کرده تا بتواند علیه داروهای غیرمجاز و عوامل آن‌ها اقدامات لازم را صورت دهد.

رئیس پلیس فتا در مورد انجام عملیات‌های بین‌المللی گفت: برای انجام عملیات‌های بین‌المللی مثل پانجیا کمکی از سوی دیگر کشورها صورت نمی‌گیرد و فقط IP ها به صورت بین‌المللی رصد می‌شوند تا شبکه‌ایی بودن این جرایم مشخص شود. در پانجیای ۴ فقط ۳۴ کشور حضور داشتند اما در پانجیای ۵ که به تازگی تمام شد ۱۳۴ کشور با یکدیگر همکاری کردند. امیدواریم این همکاری ها در بخش های دیگر هم انجام شود تا  ۷۵ هزار نفری که داعشی هستند و به صورت گسترده در فیس بوک و توییتر فعالیت می کنند، شناسایی و از فعالیت آنها جلوگیری شود.

شما هم دیدگاه خود را بنویسید

ده+5 =
شرایط و قوانین را مطالعه کردم
go top