• 02144978540
  • دسته موضوع
  • مقالات
  • دسته موضوع
  • تحولی جدید در آیفون

تحولی جدید در آیفون

نویسنده تحولی جدید در آیفون
نویسنده : ایده آفرین
    امتیاز کاربران : ثبت نشده
تحولی جدید در آیفون

بالاخره پس از شایعاتی که در مورد تجهیز گوشی آیفون به صفحه نمایشگر منحنی بوده است امروز روزنامه معتبر وال استریت ژورنال به شایعات خاتمه داد و گزارشی مبنی بر تصمیم قطعی شرکت اپل برای مجهز کردن گوشی های خود به این نمایشگر منتشر کرد.

در این گزارش آمده است که اپل از شرکای تجاری خود خواسته است تا تولید نمایشگرهای باریک OLED را افزایش دهند و مدل های اولیه آن ها را که از رزولوشنی حتی بهتر از رزولوشن نمایشگرهای سامسونگ بهره می برند، برای این شرکت ارسال کنند، مسئله ای که می تواند مورد توجه بسیاری از کاربران و همچنین تحلیلگران بازار گوشی های هوشمند قرار گیرد.

 

همانطور که می دانید نمایشگرهای منحنی کمپانی سامسونگ که هم اکنون در گوشی های گلکسی اس 7 اج به کار می رود، از رزولوشن کوآد اچ دی یعنی 1440 در 2560 پیکسل بهره می برند. حال سوال اینجاست که آیا اپل تولید نمایشگرهایی با رزولوشنی فراتر از این را در سر می پروراند؟ تصمیمی که هنوز صحت و سقم آن مشخص نشده اما در صورت عملی شدن، قطعاً سر و صدای زیادی به پا خواهد کرد.

اما از آن جایی که همواره کمپانی سامسونگ، تولید بخشی از قطعات به کار رفته در گوشی های آیفون از قبیل رم و نمایشگر را بر عهده می گیرد، پیش بینی می شود که امسال نیز این شرکت کره ای، بخشی از نمایشگرهای آیفون 8 را برای کوپرتینویی ها تامین کند.

گفته می شود که در حال حاضر، مهندسان اپل در حال کار بر روی 10 نمونه اولیه از مدل 2017 گوشی آیفون هستند که یکی از این مدل ها به نمایشگر منحنی مجهز خواهد بود.

اگرچه ممکن است این مدل در سال آینده روانه بازار نشود، اما بسیاری از طرفداران این برند محبوب امیدوارند که سال 2017 شاهد تغییراتی عمده در گوشی های آیفون باشند که مجهز شدن این گوشی به نمایشگر منحنی می تواند یکی از این تغییرات باشد.

اگر اپل تصمیم به عرضه چنین مدلی بگیرد، بی تردید از قیمت نسبتاً بالاتری در مقایسه با مدل های معمولی برخوردار خواهد بود چرا که پنل های منحنی OLED به مراتب از پنل های تخت IPS LCD گران‌ترند.

هنوز زود است که بخواهیم بگوییم که این مدل با ابعاد 4.7 اینچی و یا 5.5 اینچی عرضه خواهد شد و باید منتظر ماند و خبرهای بعدی در روزهای آتی را دنبال کرد.

 

شما هم دیدگاه خود را بنویسید

12+نه =
شرایط و قوانین را مطالعه کردم
go top