• 02144978540
  • دسته موضوع
  • مقالات
  • دسته موضوع
  • اینستاگرام در چه سالی وارد ایران شد ؟

اینستاگرام در چه سالی وارد ایران شد ؟

نویسنده اینستاگرام در چه سالی وارد ایران شد ؟
نویسنده : سامانه ایده آفرین راشا
    امتیاز کاربران : ثبت نشده
اینستاگرام در چه سالی وارد ایران شد ؟

اینستاگرام شبکه‌ای اجتماعی است که در ایران، برخلاف سایر شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر، فیس‌بوک و… به‌طور مطلق و علنی فیلتر نیست .

اینستاگرام در چه سالی وارد ایران شد ؟

 در قرن شانزدهم زمانی که آبراهام لینکلن رئیس جمهور آمریکا بود، در حادثه ای تروریستی در فورد تیاتر در واشنگتن دی سی هنگام تماشای نمایش جان وایلکز کشته شد، خبر این اتفاق از آمریکا تا انگلستان حدود 40 روز طول کشید تا به دست سران آن کشور برسد و این یعنی رئیس جمهور و رهبران بسیاری از کشورها، مراسم چهلم  مرحوم رو هم از دست دادند.

اینستاگرام در چه سالی وارد ایران شد ؟

اهمیت ظهور شبکه های اجتماعی

این داستان در این خصوص بیان شد که بیشتر از اهمیت شبکه های اجتماعی و تاثیرات مهم آن گفته شود. یکی از مهترین چیزهایی که به اهمیت شبکه های اجتماعی کمک میکند سرعت بالای انتقال اطلاعات و عکس و خبر می باشد .اگر همین حادثه تروریستی در مثلا سال 2018 رخ میداد بی شک اولین خبرها، اولین تصاویر و اولین ویدیوها کمتر از چند دقیقه به کل دنیا مخابره میشد. از روی دیگر ، تاثیرات اجتماعی که شبکه های اجتماعی محبوب، همچون اینستاگرام دارند را نمی شود دست کم گرفت. برای اثبات این اصل مهم که در شبکه های اجتماعی رخ داده است را برایتان بگویم .

چندی پیش خبر اعدام جوانی که بصورت غیر عمد مرتکب قتل دوستش شده بود در بین اینستاگرامی ها دست به دست چرخید. در این میان یکی از فعالین قصد کرد تا به این جوان کمک کند و به ازای پرداخت هزینه دیه به خانواده مقتول باعث آزادی وی شود. این شخص شروع کرد به اعلام این موضوع و ظرف کمتر از 4 ساعت مبلغ مورد نظر که بیش از 100 میلیون تومان بود جمع آوری شد و با کمک های مردمی این جوان از خطر اعدام رهایی یافت. شاید کمتر کسی باور کند که تاثیر شبکه های اجتماعی بعنوان یک رسانه مردمی که با مدیریت خود مردم پیش می رود تا این اندازه تاثیر گذار باشد و حتی با اختلاف از رسانه های دیگر همچون تلویزیون و رادیو پیشی بگیرد و چنین تاثیری و با چنین سرعتی بگذارد.

اتفاقات مهم دیگری نیز با حرکات جمعی در اینستاگرام رخ داده و بسیاری از نژاد پرستی ها، سیاست های اشتباه، کودک آزاری و .... که توسط خود مردم رهبری و مدیریت شده رخ داده که قطعا با بسیاری از آنها کم و بیش آشنا هستید که این موضوع اهمیت ظهور شبکه های اجتماعی چون اینستاگرام را نشان میدهد.

اما برگردیم به موضوع این مقاله و اینکه اینستاگرام در چه سالی وارد ایران شد ؟ 

تاریخچه اینستاگرام

اینستاگرام در سال 2010 برای اولین بار توسط کوین سیستروم و دوست و همکارش مایک کرگر رونمایی شد و به قدری طرفدار پیدا کرد که تا سال 2012 به 100 میلیون کاربر رسید. این روند ادامه یافت تا در سال 2014 به 300 میلیون کاربر دست پیدا کرد. همین روند صعود و موفقیت های چشم گیر این دو دوست بود که شرکت فیسبوک و شخص مارک زاکربرگ را ترغیب کرد تا در سال 2012 این اپلیکیشن را به قیمت 1 میلیارد دلار بصورت نقدی و سهام خریداری کند. در آن زمان خیلی از همکاران مارک و مدیران فیسبوک این میزان سرمایه گذاری را دیوانه کننده دانستند اما پیشرفت عجیب اینستاگرام با مدیریت مارک زاکربرگ و رسیدن به حدود 1 میلیارد کاربر خبر از هوش بالای مارک زاکربرگ و دست کم گرفتن وی توسط سهام داران فیسبوک را می داد.

دلایل متعددی برای موفقیت اینستاگرام وجود دارد که می توانید برای موفقیت در اینستاگرام و جذب مخاطب هدف این مطلب را نیز مطالعه فرمایید.

اینستاگرام در چه سالی وارد ایران شد

از همان سالهای ابتدایی اینستاگرام که هم در نسخه های اندرویدی و هم نسخه های IOS عرضه شده بود بین مردم ایران نیز رایج شد. اینکه دقیقا اینستاگرام در چه سالی وارد ایران شد پرسشی است که در ادامه متوجه آن خواهیم شد.

همانطور که میدانید اینستاگرام پس از عرضه پلتفرم خود بر روی وبسایت خود، اولین نسخه اپلیکیشن خود را نیز در سیستم عامل IOS عرضه کرد و به این دلیل که در همان زمان های ابتدایی ظهور اینستاگرام ایرانی ها به ندرت از آیفون استفاده می کردند و بیشتر موبایل ها یا بر روی سیستم عامل های Symbian و یا Android بودند اینستاگرام با تاخیر بیشتری به ایران آمد و نمی توان تاریخ دقیقی برای آن دانست اما بطور کلی در حدود سال 2012 اینستاگرم محبوبیت خود را در ایران بدست آورد و رفته رفته به یکی از پرکاربردترین شبکه های اجتماعی بعد از تلگرام محسوب شد. بطوریکه هم اکنون و تا سال 2018 چیزی در حدود 40 میلیون کاربر ایرانی از اینستاگرام استفاده می کنند.

اگر علاقمند به یادگیری مهارت های لازم برای توسعه اینستاگرام خود هستید حتما مقالات و ویدیوهای مختلف من را در این خصوص و در این بخش مشاهده و مطالعه نمایید. در مطلبی تازه نیز شما را با الگوریتم 2020 اینستاگرام آشنا کرده ام.

شما هم دیدگاه خود را بنویسید

12+نه =
شرایط و قوانین را مطالعه کردم
go top