• 02144978540
  • دسته موضوع
  • مقالات
  • دسته موضوع
  • اینستاگرام توانست از فیلتریگ فرار کند

اینستاگرام توانست از فیلتریگ فرار کند

نویسنده اینستاگرام توانست از فیلتریگ فرار کند
نویسنده : ایده آفرین
    امتیاز کاربران : ثبت نشده
اینستاگرام توانست از فیلتریگ فرار کند

شبکه ی محبوب اینستاگرام که تقریبا 13m کاربر درایران و حدود 500m در جهان بر روی سیستم عامل اندروید دارای این اپلیکشن هستند.برخی شایعات جدید میگویند که قرار استاینشبکه در ایران فیلتر شود. برای اطلاع از صحت این خبر با ایده آفرین همراه باشید .

 به گزارش ایده آفرین ، مردم ایران در هر قشر و سن و دوره ای عاشق شبکه های اجتماعی هستند. جوانان اکثر وقت خود را با تلفن های هوشمند و شبکه های اجتماعی می گذرانند و از این رو والدین نیز مجبور شده اند برای ادامه ارتباط با فرزندانشان از این پلتفرم ها استفاده کنند. ۵۳ درصد ایرانی ها حداقل عضو یک شبکه اجتماعی هستند. دبیر شورای عالی فضای مجازی ایران گفت “حضور متوسط روزانه  ایرانی ها در اینترنت بین ۵ تا ۹ ساعت است، در حالی که میزان ماهانه جهانی حدود ۱۶ ساعت است.” اینستاگرام یکی از پلتفرم های اجتماعی خوش شانس است که هنوز در ایران فیلتر نشده است.

با استقرار دولت روحانی، تلاش های زیادی صورت گرفته است تا به شبکه های اجتماعی به صورتی متفاوت نگاه شود. اما چقدر متفاوت؟ فناوری همیشه فرصت ها و مضراتی را با خود به همراه داشته است اما کاربران و نحوه استفاده آن‌ها از این فناوری تعیین می کند که آیا فناوری مورد نظر سودمند خواهد بود یا خیر. این چیزی است که دولت روحان باور دارد و در حال تلاش برای تصحیح برخی استفاده های نامناسب از طریق فرهنگ سازی مناسب و ارتقای کیفیت محتوا برای تغییر دیدگاه کاربران در مورد شبکه های اجتماعی است. این یک حرکت هوشمندانه توسط دولت است که به جوانان نشان دهد از شبکه های اجتماعی می توان استفاده های دیگری نیز داشت. به منظور حمایت از این حرکت، ایران در نظر دارد روی شبکه های اجتماعی محلی سرمایه گذاری کند.

به موازات این تلاش ها، دولت در حال توسعه و اجرای روش های فیلترینگ هوشمند بوده است تا تنها محتوی نامناسب را فیلتر کند. به این صورت، دولت مجبور نیست تمام شبکه اجتماعی را مسدود کند، بلکه می تواند صرفا محتوی نامناسب این پلتفرم ها ـ برای مثال نامناسب برای کودکان ـ را از دسترس خارج کند. فیلترینگ هوشمند طی چند سال گذشته چندین مرحله را پشت سر گذاشته است. در حال حاضر فیلترینگ هوشمند در اینستاگرام اجازه نمایش تصاویر نامناسب را در داخل کشور نمی دهد.

به این ترتیب به نظر می رسد  اینستاگرام قرار است همچنان یکی از شبکه های اجتماعی محبوب در ایران باقی بماند. اما داستان برای سایر شبکه هایی همچون توئیتر به خوبی ختم نخواهد شد و این شبکه های اجتماعی همچنان در لیست سیاه ایران باقی خواهند ماند.

شما هم دیدگاه خود را بنویسید

12+نه =
شرایط و قوانین را مطالعه کردم
go top