• 02144978540
  • مقالات
  • ایده ی جالب touch bar ماکروسافت

ایده ی جالب touch bar ماکروسافت

نویسنده ایده ی جالب touch bar ماکروسافت
نویسنده : ایده آفرین
    امتیاز کاربران : ثبت نشده
ایده ی جالب touch bar ماکروسافت

هفته گذشته اپل از MacBook Pro جدیدش رو نمایی کرد، از مهمترین ویژگی های این دستگاه صفحه نمایش OLED ای است که در بالای صفحه کلید تعبیه شده و مجموعه فرآیند هایی را بر عهده دارد. در این بین تمامی منتقدین و اهالی دنیای سایبر این دستگاه را با Lenovo ThinkPad X1 Carbon مقایسه می کنند که همراه با دکمه هایی قابل برنامه ریزی روانه بازار شده است.

 نکته ای جالب اینموضوع این است که مایکروسافت ۱۵ سال پیش کیبورد های قابل برنامه ریزی را که شباهت بدون انکاری با Touch Bar از مک بوک پرو دارد معرفی کرده.

این طراحی آن زمان با نام “adaptive hardware” معرفی شد. در سال ۱۹۹۹ مایکروسافت سخت افزارهای قابل برنامه ریزی را معرفی کرد، یکی از آنها کیبورد هایی بود که در صفحه نمایش تعبیه شده بودند و کاربر می توانست آنها را هر طور که  دوست دارد بسته به طراحی نرم افزار ها مورد استفاده قرار دهد.

آن زمان هنوز صفحه های لمسی و قابل برنامه ریزی در سطوح کنونی قابل دسترسی نبودند و هنوز مسیر زیادی را پیش رو داشتند. همه چیز بسیار واضح است، مایکروسافت سالها پیش تر از اپل و مک بوک پرو اش ایده Touch Bar را در سر داشته و اهالی ردموندی در سال ۲۰۰۹ نمونه ای کامل از مانیتوری که در بالای کیبورد تعبیه شده پرده برداشتند که برای برنامه های مختلف قابل برنامه ریزی بود

نکته ی دیگر این است که ، دو شرکت با دو دیدگاه مختلف به یک نقطه دسترسی پیدا می کنند، اما هر یک با دیدگاه خاص خودشان از آن بهره بردند. یکی آن را Touch Bar می نامد و دیگری Adaptive Keyboard!

۱۵ سال پیش مایکروسافت ایده های اینچنینی را در سر داشته و اکنون تازه نوبت به اپل و بهره برداری از این ایده رسیده است.

 

 

شما هم دیدگاه خود را بنویسید

22-12 =
شرایط و قوانین را مطالعه کردم