• 02144978540
  • دسته موضوع
  • مقالات
  • دسته موضوع
  • امکان سوءاستفاده هکرها از تصاویر اینستاگرام

امکان سوءاستفاده هکرها از تصاویر اینستاگرام

نویسنده امکان سوءاستفاده هکرها از تصاویر اینستاگرام
نویسنده : ایده آفرین
    امتیاز کاربران : ثبت نشده
امکان سوءاستفاده هکرها از تصاویر اینستاگرام

مردم این روزها تصاویر خود را از شرکت در کنسرت ها، پروازها حتی تصاویر بلیط های پروازی خود را در شبکه های اجتماعی خصوصا اینستاگرام به اشتراک میگذارند. غافل از اینکه این موضوع شاید باعث فاش شدن اطلاعات محرمانه آنها شود.

اشخاص تصاویر بلیط‌های پروازی خود را به صورت آنلاین در شبکه اجتماعی اینستاگرام پست می‌کنند. اما چرا نباید این کار را انجام دهند؟
خطوط هوایی، آژانس‌های مسافرتی، وب‌سایت‌های مقایسه قیمت و بسیاری از خدمات دیگر با یکدیگر کار می‌کنند تا فرصت‌های آسان رزرو را برای مسافران مهیا کنند. صنعت با استفاده از سیستم‌های توزیع جهانی (GDS) برای بررسی در دسترس بودن پرواز، مدام در حال بررسی است که اطمینان حاصل کند یک صندلی دوبار رزرو نشده است و غیره.  GDSشدیدا با خدمات وب درآمیخته است اما این یکی شدن متاسفانه با بهترین حفاظت وب همراه نبوده است.

به خاطر قوانین وابسته به رزرو،GDS  معمولا اطلاعاتی مانند نام مسافر، شماره تلفن، تاریخ تولد، اطلاعات پاسپورت، شماره بلیط، مبدا و مقصد و تاریخ و روز پرواز  و حتی شماره کارت اعتباری را ضبط می‌کنند.

اکثر مسافران چیز زیادی از عملکرد صنعت پرواز نمی‌دانند به طوری که آن‌ها مشتاقانه بلیط‌های خود را به همراه PNR پست می‌کنند و در اینستاگرام خود منتشر می‌کنند. شاید اگر آن‌ها می‌دانستند که خواندن این بارکد به راحتی توسط نرم‌افزارهای خاص امکان پذیر است، هرگز این کار را انجام نمی‌دادند. بنابراین هرکسی می‌تواند با استفاده از عکسی که شما از بلیط خود در اینستاگرام منتشر کرده اید به اطلاعات پرواز شما یا حتی به اطلاعات شخصی شما دست یابد. برای این کار نیاز به یک هکر حرفه‌ای برای یافتن آسیب پذیری‌های PNR  نیست، فقط کافی است که مجرم بداند PNR چیست و شما کجا آن را منتشر کرده‌اید.

همچنین با در دست داشتن یک PNR و داشتن برخی از اطلاعات شخصی دیگر، ممکن است هکرها قادر به تغییر داده‌های بلیط شوند. آن‌ها به راحتی می‌توانند بلیط را لغو کنند و پول را به حساب کاربری خود استرداد دهند. یا حتی هکر ممکن است به راحتی اطلاعات بلیط را تغییر داده و درخواست صدور بلیط مجدد کند. در نهایت با استفاده از PNR بعنوان پسورد، هکرها سفری رایگان بدون پرداخت هیچ مبلغی را تجربه خواهند کرد.

در حال حاضر تنها توصیه‌ای که ما می‌توانیم برای شما داشته باشیم این است که هوشیار و گوش بزنگ باشید و هرگز بلیط و اطلاعات شخصی خود را بر روی شبکه ‌های اجتماعی خصوصا اینستاگرام پست نکنید. حتی بلیط‌های قدیمی!

شما هم دیدگاه خود را بنویسید

2+9 =
شرایط و قوانین را مطالعه کردم
go top