• 02144978540
  • دسته موضوع
  • مقالات
  • دسته موضوع
  • ارتباط اینستاگرام با تلگرام

ارتباط اینستاگرام با تلگرام

نویسنده ارتباط اینستاگرام با تلگرام
نویسنده : ایده آفرین
    امتیاز کاربران : ثبت نشده
ارتباط اینستاگرام با تلگرام

از این پس میتوانید کنترل برخی از امکانات اینستاگرام خود را به تلگرام بسپارید. این ویژگی به تازگی از طریق سرویس IFTTT میسر شده است. البته با وجود این سرویس شما قادر خواهید بود تلگرام خود را به 360 پیام رسان دیگر نیز متصل کنید.

پاول دورف و همکارانش اعلام کردند که از این پس تلگرام  می تواند از طریق سرویس اتوماسیون IFTTT با دیگر سرویس ها نیز تعامل داشته باشد. شبکه های اجتماعی ایی نظیر: توییتر، اینستاگرام، جیمیل، پاکت، دراپ باکس، گوگل درایو، اسپاتیفای و ده ها سرویس دیگر «تعامل دو طرفه» برقرار کرد.

اما تعاملدو طرفه  به چه معناست  و قرار است چه چیزی به تلگرام اضافه می کند؟ بگذارید برای روشن شدن موضوع مثالی بزنیم. «تعامل دو طرفه» یعنی این که کنترل بعضی امور اپلیکیشن های دیگر از طریق تلگرام ممکن می شود، یا اینکه می توان با انجام عملی در یک سرویس خاص، نوتیفیکیشن و محتوای آن را در تلگرام دریافت نمود.

دورف با افتخار اعلام کرده که تلگرام نخستین اپلیکیشن پیام رسانی است که با IFTTT تعامل کامل برقرار می کند. به لطف این همکاری حالا امکانی فراهم گشته که بتوانید حساب کاربری تلگرام خود را به سرویس های دیگر پیام رسانان دیگر متصل کنید؛ قابلیتی که پتانسیل های نهفته اش به همت توسعه دهندگان و به مرور زمان آشکار خواهند شد.

برای شروع کار با ربات، کافیست آدرس IFTTT@ را در تلگرام  خود جستجو کنید. پیش از پرداخت به قابلیت های آن، بد نیست بدانید که علاوه بر استفاده شخصی قادر هستید آن را به گروه هایتان هم دعوت کنید. در این صورت به جز شما بقیه اعضا هم می توانند با سرویس ها و دستگاه های شما تعامل داشته باشند.

 ربات IFTTT چه کاربردهایی دارد؟

1- دریافت یک پیام تلگرام وقتی ایمیل مهمی از راه می رسد

2- هنگام منشن شدن در توییتر یا اینستاگرام آن پیغام به تلگرام ارسال شود

3- به محض پست عکسی در اینستاگرام، لینک آن همزمان در تلگرام هم به اشتراک گذاشته شود

4- اشتراک گذاری آهنگ های پلی لیست اسپاتیفای با یک گروه یا کانال تلگرامی

5- توییت اتوماتیک پست از نوشته های کانال های تلگرام

6- تغییر رنگ لامپ های هوشمند از طریق ربات IFTTT

و  باید گفت که هزاران و شاید میلیون ها کار برد دیگر که طراحی اپلت هایشان فقط به خلاقیت و ایده خوب احتیاج دارد.

شما هم دیدگاه خود را بنویسید

ده+5 =
شرایط و قوانین را مطالعه کردم
go top